Bu Bitcoin Tahminlerine Dikkat: Büyük Short Zamanı Mı?

Kripto analisti Tony M’ye göre, Bitcoin (BTC), perde arkasında endişe verici sinyaller gösteriyor. Ayrıca, bazı analistler, Bitcoin’deki ‘rahatlama’ rallisinde daha derin bir geri çekilmenin tam zamanı olduğunu ileri sürüyor. Ancak 28.000 dolarlık yukarı yönlü hedefler masada kalmaya devam ediyor.

“Bitcoin fiyatı yol ayrımında”

Bitcoin fiyatı, son birkaç hafta içinde takdire şayan bir fiyat performansı gösterdi. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere BTC, sadece iki ay önce 17.592’de düşük bir seviyeye tanık oldu. O zamandan bu yana 24.921 dolardan haftalık en yüksek seviyeye çıktı. %40’lık ralliye rağmen, yörünge düzgün bir yelkenli gemi olmadı. Birkaç teknik gösterge ve on-chain analiz araçları, zayıflama eğilimi fikrini karıştırıyor. Analist Tony M, şu analizlerini paylaşıyor.

Bitcoin fiyatı şu anda 24.238 dolardan müzayedede. Kâr getiren bir konsolidasyon, geçen haftaki tahmini 24.600 dolarlık hedefin yakınında ortaya çıkıyor. Göreceli Güç Endeksi klasik düşüş eğilimi gösteriyor. Ayrıca, hacim profili göstergesi büyük sermayeli oyuncuların ilgi eksikliğini gösteriyor.

PinBTC 1 günlük grafik

Ek olarak, Santiment’in Aktif İşlem Göstergesi BTC fiyatı, günlük işlemlerde önemli bir artış gösterdi. 4 Mayıs, 14 Mayıs ve 24 Haziran’da gösterge, her seferinde benzer bir düzensiz yükselişe işaret etti. Ardından kısa bir süre sonra Bitcoin fiyatında minimum %20’lik bir düşüş yaşandı.

PinSantiment Aktif İşlemler 1 saatlik ölçek

Bitcoin fiyatının hala 26.800 dolara yükselmesi mümkün. Ancak ayı eğilimi senaryosunun erken saatlerinde 23.149 doların altında bir günlük kapanış olacak. Ayılar söz konusu fiyat hareketini üretebilirse, mevcut Bitcoin fiyatından %20’ye varan bir düşüşle sonuçlanan 18.500 doları hedefleyen bir satıcı çılgınlığına neden olması muhtemel.

Kripto analistlerinin BTC tahminleri

TradingView verilerine göre, BTC’nin 13 Ağustos’ta 25.000 dolara yakın ikinci bir yükseliş gerçekleştirdi. Ancak, bu hareket şimdiye kadar reddedildi. BTC bir gecede 1.300 dolardan fazla kazanmıştı. Ancak, kritik direncin yakınında yeniden boğaların momentumu tükendi. Bu ortamda, çok az kişi daha derin bir düşüşten kaçınmak için Bitcoin konusunda iyimserdi. Kripto analisti Crypto Il Capo, “Erken short’ları patlatmak için son bir zirve” dedi.

Bir diğer trader Jibon da benzer şekilde temkinli olmayı tercih ediyor. Analist, herhangi bir trend dönüşünü dışlamak için bekleyeceğini söylüyor. Ayrıca, spot fiyattan ‘daha yüksek satın almayı’ deneyeceğini kaydediyor.

Daha boğa olan Credible Crypto, 20.700 dolar kırılmadıkça herhangi bir düzeltmenin hala yükseliş olacağını söylüyor. Analist, eklediği bir grafikle, şu yorumu yapıyor:

Rahatlama beklenenden çok daha fazla arttı. Ancak yerel zirvelerin açık bir şekilde zorlaması gibi görünüyor. Bu da 28k+’a devam etmeden önce hala yeşile geçişin en mantıklı olduğunu gösteriyor. İşleri daha net hale getirmek için grafiği biraz temizledim. O zamana kadar 20,7 bin dolarda geçersiz kılma, herhangi bir düşüşte af’yi yükseltir.

PinBTC açıklamalı grafik / Kaynak: Credible Crypto / Twitter

Crypto Tony, haftanın başlarından itibaren önemli bir destek seviyesi olan 24.500 dolar ile bir stratejiye devam ediyor. Analist, “Yüksek aralığın üzerinde kaldığımız sürece 27.000 dolar – 28.000 dolarlık aralığı hedefliyoruz,” diye ekliyor.