Bu Metaverse Coin İçin Büyük Hamle! “Fiyat Etkilenebilir”

Piyasanın en büyük P2E oyunu olan Axie Infinity, ekosisteminden bir metaverse coin için değişikliğe gidiyor. Axie Infinity ekibi, bu hamleyle ilgili token için daha dengeli bir token ekonomisi sunacak.

Metaverse coin devinden ödül token’i için büyük hamle

Axie Infinity ekibi, bu kararın istikrarlı bir Smooth Love Potion (SLP) piyasası sürdürme girişimlerinin bir parçası olduğunu açıkladı. Popüler oyna-kazan P2E oyunu, oyuncularını Axie Infinity Origin adlı yeni bir oyun moduna çekmek amacıyla geleneksel oyun modundan token teşviklerini tamamen ortadan kaldırıyor. Yani artık Axie Infinity’nin klasik oyunundan SLP token kazanılamayacak.

Origin Sezon 0 ile neler değişiyor

Axie Infinity ekibi, bugün Origin Sezon 0 için yaptığı duyuruda aşağıdaki değişikleri maddelendirdi.

  • Origin Sezon 0 hazır. Bu Aşama 3’e geçişin ilk adımı olacak.
  • SLP ödülleri Origin’in dereceli oyun moduna eklendi ve Klasikten (v2) tamamen kaldırıldı.
  • NFT Runes & Charms hazır! Bunları üretmek için SLP ve Moon Shards gerekiyor ve Marketplace aracılığıyla Ronin’e basılabilir.
  • Ayrıca Lider Tablosu ödülleri de değişti.
Pin

Metaverse coin için neler değişiyor

Axie Infinity ekibi, 12 Ağustos itibariyle oyunun klasik modundan elde edilen SLP üretimini durduruyor. Geliştirme ekibine göre, SLP ödülleri artık yeni oyun modunda olacak. Ekip, hataları, kötüye kullanımları ve açıkları aramak için bir izleme aşamasına hazırlanıyor. Bu nedenle, 30 gün boyunca para basma işlemi yapılamayacak.

Ayrıca şirket, eski oyun modundan yenisine geçişin “SLP ekonomisini dengeleyeceğini” vurguladı. Ekip ayrıca SLP’ye fayda sağlamak için eski ödülleri kaldırmanın yanı sıra yeni modda rünler ve tılsımlar gibi diğer oyun içi bonusları oluşturmak için SLP’nin kullanılmasına izin verecek.

SLP token tarihi diplerde işlem görüyor

Axie Infinity ekibi, SLP tokenin ekonomisini istikrara kavuşturmak amacıyla Şubat ayında klasik modda macera mini oyunu ve günlük görevler için SLP ödüllerini geri çekti. Ekibin ekonomiyi değiştirme çabalarına rağmen, SLP tarihi dip seviyelerinde işlem görüyor. Temmuz 2021’de ATH seviyesi olan 0,39 dolara ulaştığından beri %98,7 değer kaybetti.

Pin

P2E modeli, Blockchain oyunlarındaki tüm NFT işlemlerinin yaklaşık 3/2’sini oluşturan NFT oyunu sayesinde 2021’de popülerlik kazandı. NonFungible’a göre, proje geçen yıl boyunca 3.5 milyar dolarlık NFT alışverişi kaydetti. AXS’nin NFT işlem hacmi, piyasanın kripto kışında düşük performans göstermesine rağmen Temmuz ayında %205 arttı. Projenin kurucu ortağı Jeff Zirlin’e göre, oyunun NFT arazi belirleme özelliği sayesinde proje “hızla iyileşiyor”. Kriptokoin.com olarak hazırladığımız ayrıntılı Axie Infinity rehberine buradan göz atabilirsiniz.