Dikkat: Binance Bu 8 Altcoin İçin Kritik Duyurular Yaptı!

En büyük ve popüler kripto para borsalarından olan Binance, yeni duyurularıyla gündeme geldi. Ticaret platformunun açıklamalarına göre Binance, 2 altcoin için marjin opisyon işlemlerini açtı. Ayrıca Savings ve Staking hizmetleri için yeni detayları duyurdu. İşte detaylar…

Binance, REI kilitli staking’i piyasaya sürdü

Binance’in staking platformu, REI Kilitli Staking’i başlattı. Kullanıcılar, fazla ödül kazanmak için REI’lerini 12 Ağustos 2022, TSİ 15 itibariyle stake edebilecek. Bu staking lansmanına özel bir promosyon da kullanıcıları bekliyor. Mevcut bilgilere göre REI stake edenler yüzde 32.69’a varan yıllık getiri oranı (APY) kazanabilecek. Promosyon dönemi 12-22 Ağustos tarihlerini kapsayacak. Ayrıca kilitli staking formatının “ilk gelen alır” ilkesine göre faaliyette olduğunu belirtmekte fayda var.

Pin

Kullanıcılar, kripto para birimini stake havuzuna ekledikten sonraki günden stake döneminin sonuna kadar ödüllerini hesaplayabiliyor. Ödüller ise günlük olarak ödeniyor.  Peki, REI nedir? REI Network, Blockchain’in gelişme eğilimine daha iyi uyum sağlamak ve hafif, Ethereum uyumlu, daha yüksek performans ve ücretsiz Blockchain çerçevesi elde etmek için geliştirildi. Yazım sırasında coin, yüzde 1’lik bir yükseliş ile 0.045 dolardan el değiştiriyor.

Yeni Savings kullanıcıları bu altcoin’lerde 2x ödül alabilecek

Binance ayrıca, yeni kullanıcılar için Binance Savings’e özel bir promosyon başlatıyor. 12 Ağustos 2022, TSİ 7’den önce hiçbir “tasarruf” yani “savings” ürününe abone olmamış olan kullanıcılar, bu promosyondan yararlanabiliyor.  Kullanıcılar, aşağıdaki tabloda gösterildiği gibi, promosyon döneminde esnek birikimler hizmetinde ETH, MATIC, ETC, OP veya LDO ile 2 kat APY’den yararlanabilir. Binance’in promosyonunu duyurduğu coin’ler, Ethereum’daki Merge güncellemesi ile popülarite kazanmış coin’lerden oluşuyor. Listeyi ve oranları, aşağıdaki tabloda görebilirsiniz:

Pin

2 altcoin için marjin hizmetleri ekleniyor

Son olarak Binance, AUCTION ve PUNDIX’i “çapraz marj”a ve “izole marj”a ekledi. Yeni çapraz marjin ve izole marjin çiftlerini, aşağıdaki şekilde görebilirsiniz:

  • Yeni çapraz marjin çiftleri: AUCTION/BUSD, AUCTION/USDT, PUNDIX/BUSD, PUNDIX/USDT
  • Yeni izole marjin çiftleri: PUNDIX/BUSD

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere marj ticareti, üçüncü bir tarafça sağlanan fonları kullanarak varlık ticareti yapma yöntemidir. Normal alım satım hesaplarıyla karşılaştırıldığında, Marj hesapları, yatırımcıların daha fazla sermayeye erişmelerine ve pozisyonlarından yararlanmalarına olanak tanır. Esasen, marjin ticareti, traderların başarılı alım satımlarda daha büyük kârlar elde edebilmeleri için alım satım sonuçlarını güçlendirir.

Pin

Alım satım sonuçlarını genişletme yeteneği, marjin alım satımını özellikle düşük volatiliteli piyasalarda popüler hale getirir. Yine de, marjin ticareti hisse senedi, emtia ve kripto para piyasalarında da kullanılmaktadır. Geleneksel piyasalarda, ödünç alınan fonlar genellikle bir yatırım komisyoncusu tarafından sağlanır. Bununla birlikte, kripto para ticaretinde fonlar genellikle, marjin fonları için piyasa talebine göre faiz kazanan diğer traderlar tarafından sağlanır.