Elon Musk Fiyatı Fırlattı: Bu Altcoin, Bitcoin’den Daha İyi!

Tesla CEO’su Elon Musk, Dogecoin (DOGE) desteğini sürdürüyor. ABD merkezli elektrikli otomobil şirketi Tesla’nın CEO’su Elon Musk, meme coin hakkında yorumlarını sürdürdü. Meme tabanlı kripto para birimi Dogecoin’e (DOGE) desteği yineledi. İşte detaylar…

Elon Musk, Dogecoin’i desteklemeye devam ediyor

Yakın tarihli bir röportajda Musk, Dogecoin’in ödeme yapma konusunda DOGE’u savundu. DOGE’un bu konuda Bitcoin’den (BTC) daha iyi olduğunu çünkü “Dogecoin’in toplam işlem kapasitesi Bitcoin’den çok daha yüksek olduğunu” söyledi. DOGE’un 2013 yılında bir şaka kripto para birimi olarak piyasaya sürülmesine rağmen Musk, tokenın özellikle ödemelerde kullanıldığında çok fazla potansiyele sahip olduğunu belirtti.

Musk, DOGE’un ödeme yetenekleriyle ilgili sözleri destekliyor. Musk, Tesla ve SpaceX dahil olmak üzere işletmelerinde Dogecoin için destek ekledi. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere DOGE, Tesla ve SpaceX’in ürünlerini satın almak için kullanılabiliyor. Musk’ın nihai hedefi, Dogecoin’in “internetin para birimi” olarak kullanıldığını görmek.

Bu yılın başlarında, Robinhood Markets’ın kurucu ortağı Vladimir Tenev, Dogecoin’in nasıl internetin para birimi haline gelebileceğine dair görüşler paylaştı. Tenev’in paylaştığı ipuçları, Dogecoin’in ortak yaratıcısı Billy Marcus’un dikkatini çekti. Ancak Musk’tan tepki aldı.

Pin

DOGE fiyatı ivme kazandı

Bu sırada Dogecoin’in fiyatı, son 24 saatte yüzde 3.8 oranında yükseliş yaşadı. 9.1 milyar dolarlık piyasa değeri ile en büyük on birinci kripto para birimi olan DOGE, şu anda 0.069 dolardan el değiştiriyor. Dogecoin, 2021’de dikkat çekici bir ralliye gerçekleştirmişti. Hatta 2021’deki ralliler açısından en önde gelen kripto para birimlerinden biriydi. Elon Musk efsanevi “shilling” çılgınlığına başlamadan önce, kripto paranın değeri belirsizdi.

Pin

Ardından, dünyanın en zengin adamlarından biri olan Musk’ın desteğiyle Dogecoin’in fiyatı 0,7 dolara kadar yükseldi. Bununla birlikte, meme coin o zamandan beri bu değerin çoğunu kaybetti. Ancak yatırımcılar başka bir yükselişin gerçekleşmesini umuyor. Dogecoin’in geçen yılki yolu bir düşüş trendi ile sonlandı. Bu noktada, kripto para birimi tüm zamanların en yüksek değerinin yüzde 80’inden fazlasını kaybetti.

Bununla birlikte, Dogecoin’in nereden geldiğine bakarsak, manzara biraz değişiyor. Bu durum, dijital varlığın genellikle kendi “aklına” sahip olabileceğini gösteriyor. 2021’deki inanılmaz rallisi onu ilk 10 kripto para biriminden biri yaptı. Bu kadar düştükten sonra bile bu unvanı korumayı başardı. Öte yandan, bir sonraki Bitcoin halving’i birlikte başka bir boğa rallisinin gerçekleşmesi beklenmekte. Bu sırada Elon Musk meme coin desteğini geri çekmeyi reddediyor. Kripto topluluğunda güçlü bir duruş sergiliyor.