Ethereum İçin 3 Kritik Tarih Açıklandı! “Bu Seviyeler Geliyor”

Eylül ayında gerçekleşmesi beklenen Ethereum merge için tarihler netleşti. Köklü değişimle birlikte uzmanlar fiyat beklentilerinde çıtayı yükseltiyor.

Ethereum merge için 3 kritik tarih açıklandı

Ethereum Vakfı üyeleri, Ethereum’da PoS’a geçişi sağlayacak merge’ün 15-16 Eylül tarihlerinde gerçekleşeceğini bildirdi. Daha önce olduğu gibi, bu tarih ağları ağdaki gelişmelere bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bu arada, Goerli testnet birleşimi bugün herhangi büyük bir aksaklık olmadan tamamlandı. Bu da Ethereum mainnet’in gecikme olmadan merge’ü tamamlayabileceği anlamına geliyor.

Merge iki aşamada tamamlanacak

Ethereum merge tamamlanmadan önce iki aşamadan daha geçecek. “Bellatrix” ve “Paris” isimli iki güncelleme, sırasıyla merge yolunda Ethereum ağına uygulanan yükselmelere olacak. Geliştiriciler, “Bellatrix”in 6 Eylül’de gerçekleşeceğini paylaştı. Yükseltmenin “Paris” olarak bilinen son kısmı, Ethereum hash rate belirli bir seviyeye ulaştığında gerçekleşecek. Bunun şu anda 15 Eylül’de gerçekleşmesi bekleniyor.

Sonuç olarak Ethereum ağı yoğun bir Eylül ağı geçirecek. Not edilmesi gerek yükselmeler ve tarihleri şu şekilde:

  • Ethereum’da PoS’a geçişi sağlayacak merge: 15-16 Eylül
  • Bellatrix güncellemesi: 6 Eylül
  • Paris güncellemesi: 15 Eylül
Pin

Ethereum Goerli testnet’i PoS’a başarıyla geçirildi

Ropsten ve Sepolia’nın ardından Goerli, ETH merge yolunda testnet’i oldu. Goerli testnet, Ethereum’un merge’den geçerek PoS Blockchain’e ulaşacağı son aşamadır. Testnet merge bugün herhangi büyük bir aksaklık olmadan tamamlandı. Ekosistemdeki pek çok geliştirici başarılı merge’e ilişkin heyecanını sosyal medya üzerinden paylaştı.

Diğer yandan, önceki iki test aşamasında bazı ufak sorunlar olmuştu. ETH geliştiricisi Marius van der Wijden, iki farklı terminal blok ve güncellenmeyen çok sayıda node’un ağı süreci yavaşlatması nedeniyle biraz karışıklık olduğunu, fakat yine de işlerin yolunda olduğunu açıkladı. Ana Ethereum geliştiricisi Tim Beiko da Goerli PoS’a geçer geçmez ekran görüntüsü paylaştı.

Analistler çıtayı yükseltiyor

T3 Trading Group baş stratejisti Scott Redler, ETH fiyatının 2.100 dolar yolunda olduğunu söyledi. Redler doğruysa, yükseliş fiyat hedefi, ikinci en büyük kripto para biriminin %10 daha yükselme yolunda olduğu anlamına geliyor. ETH şu anda bir dizi denemenin ardından tekrar 1.900 doların üzerinde zaman geçiriyor.

Pin

Teknik analist, ikinci en büyük kripto para biriminin yakın zamanda 1.792 dolar seviyesini geçtikten sonra daha da yükselebileceğinden emin. Bu önemli fiyat noktasının üzerinde tutmak, daha sonra 2.100 dolar seviyesinin kapısını açacak. Ayrıca Redler, Bitcoin’in 26.000 dolar seviyesini geri kazanma yolunda olduğunu söylüyor.