GameCredits Nedir? GAME Coin Ne İşe Yarar?

GameCreditsi, online oyun endüstrisi için tek ödeme çözümleri olmak isteyen bir kripto para birimi projesidir. Bu makalemizde Kriptokoin.com olarak “GameCredits nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Bunlara ek olarak proje hakkında merak edilen tüm konulara değineceğiz.

GameCredits nedir? GAME Coin ne işe yarar?

Platformun web sitesinde ekibin görevi, dünya çapında 2.6 milyar oyuncu için evrensel düzeyde bir para birimi olmaktır. 100 milyar dolarlık oyun endüstrisini büyütmek için, büyük-küçük oyun geliştiricilerini güçlendirmek ve DApp kripto para birimlerinin benimsenmesini hızlandırabilmektir. Ayrıyeten devletler tarafından verilen ülke para birimlerinin de iyi bir alternatifi olabilmek yönünde açıklanmaktadır.

GameCredits avantajları neler?

 • Hızlı ödeme işlem süreleri
 • Kullanıcılar için taban ölçeklenebilirliği
 • Gelişen dolandırıcılık korumaları ve Blockchain güvenliği
 • Oyun satışlarında daha fazla komisyon (Google Play ve Apple ile %70’in tam aksine %90 ödeme)
 • Diğer oyunlarla çapraz tanıtım

GameCredits ekosistemi nedir?

 • GNation: “Her üç insan bir oyuncu” olduğunu belirtmektedir. GameCredits’in web sitesinde GNation dünyanın dört bir yanından gelen bu oyuncuları tek bir toplulukta birleştirmek istemektedir. Bu sayede yaşamın her kesiminden geliştiriciler ve oyuncuları bir nokta buluşturan sınırsız bir oyun ulus-devleti olarak hizmet etmektedir.
 • GPlay: GPlay mağazası, oyuncuların GAME paralarını kullanarak mevcut oyunları satın alabilmelerine izin vermektedir. Ayrıyeten geliştiricilere platformda satılan oyunlar için %90’lık bir ödeme yapmaktadır.
 • GameGG: Bu proje online, rekabetçi bir e-spor platformu olacaktır. Aynı zamanda, herhangi bir oyuncu amatör ya da profesyonel olabilmektedir. Parasal veya parasız olarak da platformdaki diğer oyunculara karşı eşleşerek, oynanabilmektedir.
 • GWallet: Oyuncular GAME’lerini depolamak, oyun içi satın alımlar yapabilmek için ödeme yapmak ya da online e-spor maçları için kullanabilen bir kripto para cüzdanını belirtmektedir.
 • GExchange: Proje daha gelişme aşamasında olan GExchange, GAME paraları için kripto ve ülke para birimleri çiftlerine sahip olacaktır.
 • GShare: GNation’ın ekibin GameCredit’in etkilerini kripto ve oyun alanlarının dışına çıkarmasını ummaktadır. Aynı zamanda hayranlık uyandıran bir uzantısıdır.

GAME Coin nasıl satın alınır?

GAME Coin ile işlem yapılabilen en popüler pazarı, BitBayr’dır. Hacim sırasına göre diğer en aktif olan pazarları ise Bittrex, Poloniex ve Bit-Z’dir. Coin satın almak için ise bu adımlar izlenebilir. Öncelikle ilk adım olarak seçtiğiniz GAME Coin listeleyen borsanın web/mobil uygulamasına erişim sağlayın. Daha sonra hesap açma adımlarını tamamlayın. Bir diğer adım olan kimlik doğrulama ve onay sürecini tamamlayın. Diğer adım olan borsanın para yatırma adımlarını takip edin. Son adım olarak ise istediğiniz bakiye tutarınca GAME Coin seçin ve alım emri oluşturun. Aldığınız GAME Coin’lerinizi güvenilir hesaplarınızda saklayın.