Genç Kripto Para Zengini: Bu Coinden Alıyorum! Çünkü…

Kiarash Hossainpour 22 yaşında bir yatırımcı ve Almanya’nın en ünlü kripto YouTuber’larından biri. Aynı zamanda iki arkadaşıyla birlikte yönettiği bir yatırım fonunun da kurucusu. 18 yaşındayken Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine yatırım yapmaya başladı ve kısa sürede milyoner oldu. Kripto para milyoneri şimdi, diğer yatırımcılara piyasa hakkında tavsiyeler veriyor. Son olarak Hossainpour, özellikle bir kripto paraya yatırım yaptığını söyledi ve nedenini açıkladı. İşte detaylar…

LUNA’ya büyük yatırım yapmıştı

Hossainpour, tüm parasının kriptoda olduğunu söyledi. Bu nedenle son çöküş, portföyünün büyük bir darbe aldığı anlamına geliyor. Yatırımcının portföyü, özetle en yüksek noktasından yaklaşık %60 düştü. Hossainpour, kaybıyla ilgili “Evet, bu milyonları kaybettiğim anlamına geliyor” dedi. Ancak genç yatırımcı hâlâ bir milyoner ve büyük kayıplarına rağmen Bitcoin’e yatırım yapıyor. Hossainpour, Aralık ayında, aynı zamanda TerraUSD’nin kardeş kripto para birimi olan LUNA’ya da büyük yatırımlar yapmıştı. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere LUNA, o zamandan beri değerinin %99’undan fazlasını kaybetti.

Pin

Konuyla ilgili Hossainpour, “Bu beni etkiledi” dedi ve Terra’nın arkasındaki fikrin hâlâ iyi olduğunu düşündüğünü söyledi. Ona göre projenin çökmesinin tek nedeni, başarısız ekibiydi. Kripto para milyoneri, “Ama dürüst olmalıyım, yanılmışım. Her zaman haklı olamazsınız ve ne yazık ki tahmin edemeyeceğiniz bazı şeyler var,” diye ekledi. “Kazada bu kadar büyük bir miktar kaybetmek beni rahatsız etmiyor,” diye devam etti. Hossainpour, kriptoyu uzun vadeli bir yatırım olarak görüyor. Ayrıca, yatırım yaptığı para için en az 10 yıllık bir yatırım ufku olduğunu ifade ediyor.

“Bu kripto para biriminden alıyorum”

Hossainpour, Bitcoin’e yatırım yapmaktan kazandığı deneyim miktarının, çöküş karşısında sakin kalmasına da yardımcı olduğunu söyledi. Bitcoin ile ilk kez yaklaşık 14 yaşındayken ilgilenmeye başladı. “Bu konuda endişelenmememin sebebinin uzun süredir bu işin içinde olmamdır” dedi. Ayrıca, bahsi geçen deneyimin ve korkunç dönemlerde sakin kalmanın çoğu yatırımcıda olmadığını ekledi. Ardından, satmayı planlamadığı sürece Bitcoin fiyatıyla ilgilenmediğini ifade etti. Hatta, BTC fiyatı 100.000 dolara çıksa bile, varlıklarını elden çıkarmayacağını aktardı. Ona göre, Bitcoin gelecekte bahsi geçen seviyeden çok daha yukarıya çıkacak. Bu nedenle BTC’nin mevcut fiyatını bir alım fırsatı olarak görüyor.

Pin

Milyoner, “Çok fazla Bitcoin alıyorum ve uzun vadeli düşünüyorum” dedi. Hossainpour, fiyatın bu kadar düşmesini asla beklemediğini, ancak yine de şok olmadığını söyledi: “Altcoin’lerin tepeden tırnağa düştüğünü ve hiçbir değeri olmadığını gördüm. Kripto yatırımlarında durum böyle.” Kripto para yatırımcısı, ayrıca onu şoke edecek tek şeyi açıkladı. Buna göre, Bitcoin’in 6.000 ila 3.000 dolar bandına düşmesi yatırımcıyı şaşırtacak tek şey.