Hafta Sonu BTC, ADA, SOL, ETH ve DOT’da Bu Seviyeler Bekleniyor!

Bitcoin, 22.500 dolar ile 23.500 dolar arasındaki çizgide ileri geri hareket ediyor. Ek olarak, ayılar bugünün ticaret seansında fiyatı düşürme çabalarını artırıyor. Kripto para birimi, BTC balinalarından gelen satış baskısında bir artış gördü. Bununla birlikte ABD göstergeleri de piyasayı etkilemeyi sürdürüyor. Solana mücadele ederken, Ethereum (ETH) 1.700 dolara geri döndü. Kripto pazarı, hafta boyunca karışık sonuçlar gördü.

BTC, ADA, SOL, ETH ve DOT için fiyat seviyeleri

Şimdi haftayı kapatmaya oldukça yaklaştık. Bununla birlikte analistler, bazı kripto para birimlerinde düşüş, bazılarında ise yükseliş bekliyor. Peki BTC, ADA, SOL, ETH ve DOT için takip edilmesi gereken fiyat seviyeleri neler? Analistler hangi fiyatlara bahse giriyor? Kriptokoin.com olarak, bu soruların yanıtlarını sizin için derledik.

Pin

Bitcoin (BTC)

Yazım sırasında, Bitcoin (BTC), son 24 saatte %2 kâr ve geçen hafta %4 kayıpla 22.900 dolardan işlem görüyor. Piyasa değerine göre ilk 10 kripto para arasında BTC geride kalıyor. Bunun nedeni ETH, BNB, ADA ve DOT gibi altcoin’lerin bu dönemlerde kâr elde etmesi. Ancak, Material Indicators’dan elde edilen veriler, düşük zaman dilimleri için piyasa dinamiklerinde bir değişime işaret etti. Buna göre, yaklaşık 100.000 ila 1 milyon dolar arasında satış emri olan Bitcoin yatırımcıları, varlıklarını piyasaya boşaltmaya başladılar. Sonuç olarak, BTC fiyatı ivme kaybediyor. Yatırımcılar önümüzdeki günlerde baskı uygulamaya devam ederse, fiyatta daha fazla kayıp olması mümkün. Material Indicators’daki bir analist, bu emirlere sahip yatırımcıların “Bitcoin’in fiyatı üzerinde en fazla etkiye” sahip olduğunu belirtti.

Pin

Cardano (ADA)

Mevcut hafta ADA fiyatı %0,43 artarak 0,5188 dolara yükseldi. Yatırımcılar, karışık bir başlangıç yapan ADA’nın Pazartesi gününün yükseği 0,5266 dolara yükseldiğini gördü. Ancak ADA, bunun ardından Salı gününün en düşük seviyesi olan 0,4890 dolara düştü. Altcoin, önceki haftanın düşüğü 0.4509 dolar ve 12 Mayıs’ın cari yılın en düşük seviyesi 0.3919 dolardan kurtuldu. Böylece, gevşemeden önce 0,52 dolar seviyelerini tekrar ziyaret etmek için destek buldu. Cardano’nun Vasil hard fork yükseltmesinin gecikme duyurusu, Cumartesi gününe gidişi sınırladı. Trend analizi temelinde, ADA’nın Haziran’ın yükseği 0,6688 doları hedeflemek için Temmuz’un yükseği 0,5556 dolardan geçmesi gerekecek. Geçen haftanın en düşük seviyesi 0,4509 dolara bir düşüş, yılın en düşük seviyesi 0,3919 doları ihtimaller arasına sokacaktır.

Pin

Polkadot (DOT)

DOT hafta boyunca %1.97 artışla 8,80 dolara yükseldi. Daha geniş piyasayı takip eden Polkadot, Salı günü 7,68 dolara düşmeden önce Pazartesi günü 8,99 dolara yükseldi. Fiyat düştükten sonra, geniş piyasadan destek bularak 8,88 dolara geri döndü. Astar ortaklığı aracılığıyla Polkadot ekosistemine yayılan Alchemy haberleri destek sağladı. Önemli bir şekilde DOT, Dogecoin’in yerini alarak kripto ilk ona girdi. Eğilimlere bakıldığında, Temmuz’un yükseği 9.20 dolarda bir DOT hareketi, 10.00 dolara ve 10.73 dolara bir koşuyu destekleyecektir. DOT, 10.73 dolardan Mayıs’ın yükseği 16.44 dolara net bir yükseliş de gerçekleştirme potansiyeli taşımaktadır. Düşüş durumunda, yılın en düşük seviyesi 5,99 dolardan uzak durmak kilit nokta olmaya devam ediyor.

Pin

Ethereum (ETH)

Pazartesi gününden Cumartesi gününe kadar, ETH %2,56 artarak 1.723 dolara yükseldi. Merge yükseltmesine yönelik duyarlılık bu hafta arka planda kaldı. ABD’nin önemli ekonomik göstergeleri öncesindeki endişe, ETH’yi Salı günü 1,562 dolara kadar düşürdü. Ancak altcoin, Cuma gününe kadar destek buldu. Böylece, konsolidasyondan önce Cumartesi gününün en yüksek seviyesi olan 1.750 dolara ulaştı. ETH için, fiyat oynaklığı ABD ekonomik göstergelerinden önce yükselişte gibi duruyor. Ancak, Merge ile ilgili haberler ana itici güç olmaya devam edecek. Eğilimlere bakıldığında, Temmuz’un yükseği 1.788 dolardan bir kırılmaya ihtiyacı var. Böylece, altcoin’in Haziran’ın yükseği 1.972 ve 2.000 doları hedeflemesi mümkün olacaktır. Bununla birlikte, Eylül ayındaki Merge için herhangi bir gecikme haberi fiyatın düşmesinin önünü açacaktır. Bu senaryoda, 1.500 doların altına bir düşüş, Temmuz’un en düşük seviyesi 1.010 doları masaya getirecektir.

Pin

Solana (SOL)

Hafta boyunca SOL, %4,65 düşüşle 40,40 dolara geriledi. Solana, haftanın ilk yarısında düşüş eğilimi gösterdi. Böylece, Pazartesi günkü en yüksek 43.26 dolardan Çarşamba günkü 37.48 dolara kadar düştü. Aslında altcoin, daha geniş piyasa trendini takip etmiyordu. SOL fiyat çöküşüne, Solana cüzdanlarına yapılan hack saldırısı neden olmuştu. Ancak kripto pazarından destek bulan SOL, hasarı sınırlamak için 40 dolar seviyelerine dönmeyi başardı. Eğilimlere bakıldığında, Temmuz’un yükseği 47.45 dolara doğru bir hareket mümkün. Bu olursa fiyat, 50 dolara bir koşu yapma potansiyeli taşıyor. Bunun ardından Mayıs’ın yükseği 95.17 doları hedeflemesi de mümkün. Fiyatın düşmesi durumunda, 30 doların altına dönecektir. Bu senaryoda, Haziran ve bu yılın en düşük seviyesi olan 24,84 dolardan kaçınmak kilit öneme sahip.

Pin