Hafta Sonu Bu 15 Altcoin’e Dikkat: İşte Bilmeniz Gerekenler!

Bir haftayı daha geride bırakırken, bugün ve yarın, yani hafta sonu piyasada neler olacağını bu yazımızda görebilirsiniz. Makalede Monero, Ergo, Cardano, Ethereum, ADA gibi birçok altcoin projesine yer verildi. İşte detaylar…

Bu hafta sonu 15 altcoin için önemli

  • Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Monero (XMR), bugün, ağ güncellemesi ve hard fork gerçekleştirecek.
  • Offshift (XFT), oracle fiyat verileri ve değişken oranlı verileri platforma ekliyor.
  • Nest Protocol (NEST), bugün, TSİ 15-16 arasında soru cevap etkinliği gerçekleştirecek.
  • Ergopad (ERGOPAD), yarın ErgoPOS IDO’su için TSİ 20’de ekran görüntüleri alacak.
  • Huobi’nin Japon yan kuruluşu olan Japon kripto para ticaret platformu Huobi Japan, airdrop duyurusundan yaklaşık 20 ay sonra Flare Network’ü (FLR) XRP sahiplerine dağıtacağını duyurdu.
  • Kraken, Cardano ve XRP kullanıcıları için desteğini genişletti. Kripto borsası, varlık denetimine (proof-of-asset) BTC, ETH, USDT, USDC, XRP, ADA ve DOT varlıklarının eklendiğini duyurdu.
  • Brezilya merkezli PicPay, kripto para borsası Paxos ile iş birliği yaparak, kullanıcıların Bitcoin ve Ethereum satın almalarını kolaylaştırdı.
  • NOWNodes, Shiba Inu (SHIB) yakımından sonra ödül olarak alınan Ryoshi Vision (RYOSHI) için destek ekledi.
  • IVAR Coin (IVAR), artık XT.com’da ve Tether (USDT) çifti ile işlemi yapılabiliyor.
  • Whale Alert tarafından yakın zamanda paylaşılan verilere göre, son iki gün içinde büyük kripto borsaları arasında yaklaşık 300 milyon XRP token transferi gerçekleştirdi.
Pin

Piyasada son durum nedir?

Bir önceki hafta sonundan farklı olarak, bu hafta BTC ve çoğu altcoin’den etkileyici kazançlar gördük. Bitcoin 25.000 doların biraz altına fırladı. Ayrıca Merge’ü çevreleyen hype ile ETH, 2.000 doların üzerine çıkarak birkaç ayın en yüksek seviyesine yükseldi. Ethereum’un PoW’dan PoS’e geçişini gösteren bir etkinlik olan Merge, muhtemelen kripto para birimi alanında yılın en çok beklenen olayı.

Öte yandan birincil kripto para birimi, yukarıda bahsedilen Merge heyecanı nedeniyle ETH dahil olmak üzere birçok altcoin tarafından gösterilen performansın gölgesinde kaldı. Bununla birlikte, dolar karşısında fiyatı da son birkaç gün içinde kayda değer artışlar gördü. Sadece iki gün önce BTC, iki ayın en yüksek seviyesi olan 24.900 dolara sıçradı. Ancak daha sonra dün 1.500 doların üzerinde bir düşüşle 23.500 doların altına geriledi.  Bununla birlikte, ağırlıklı olarak olumlu piyasa hissi, Bitcoin’i tekrar yukarı yöne itti. Bu nedenle, varlık birkaç saat önce 25.000 dolara dokunmaya oldukça yakındı.