İşte Dikkatle İzlenecek 5 Metaverse Coin ve Beklentiler!

Bitcoin ve Ethereum fiyatları aylık en yüksek seviyelerini geçmeyi başarıyor. Bu nedenle, kripto para piyasaları bu hafta önemli bir yükseliş gösteriyor. Metaverse coin fiyatlarının çoğu çift haneli yüzdelik artışlar ortaya koyuyor. Böylece, kriptoların pozitif piyasa momentumundan fayda sağlıyorlar. Peki yatırımcılar, Ağustos ayında hangi Metaverse tabanlı kripto paraları izlemeli?

İzlenmesi gereken 5 Metaverse coin

Metaverse tabanlı kripto paraların fiyatları yükselirken 2 analist, piyasa verilerini analiz etti. Ardından, özellikle Ağustos ayında dikkatle izlenmesi gereken Metaverse coin projelerini paylaştılar. Biz de Kriptokoin.com olarak, analistlerin hazırladığı listeyi sizin için derledik.

Pin

Wilder World (WILD)

Listenin ilk sırasında Wilder World var. Mayıs 2021’de piyasaya sürülen Metaverse, en yeni grafik motoru, Unreal Engine 5 ile dijital dünyasını inşa ediyor. Buna karşın 44 milyon dolarlık piyasa değeri ile oldukça ucuz bir Metaverse coin olmayı sürdürüyor. Wilder World’u Rockstar’ın GTA’sıyla karşılaştırmamız mümkün. Çünkü oyuncuların keşfetmesi, karakterlerini oluşturması ve ödüller kazanması için sağlam bir ekosisteme sahip. Sonuç olarak, son dönemdeki en çok beklenen projelerden biri olarak öne çıkıyor. Proje henüz ilk aşamalarında olsa da NFT pazarı açık. Yani gayrimenkul, kıyafet gibi oyun içi öğeleri satın almanız mümkün. WILD coin, Haziran ayındaki 17 milyon dolarlık piyasa değerinden yükselişine devam ediyor. Bu nedenle izlenmesi gereken coinler arasında yer alıyor.

Pin

Metahero (HERO)

Temmuz 2021’de başlatılan Metahero (HERO), kriptonun en az anlaşılan ve son derece iddialı Metaverse kripto projelerinden biridir. Kullanıcıların kendilerini ve diğer gerçek dünyadaki nesneleri sanal alemde taramasını sağlar. Metaverse coin projesi, bunun için ultra gerçekçi bir Metaverse inşa etmek istiyor. 3 boyutlu, 4K Fotogrametrik tarama teknolojisi lideri Wolf Digital World (WDW) ile ortaklık kurdu. Ortaklık, dünya çapında tarama istasyonları yerleştirme vizyonuna ulaşmayı hedefliyor. WDW, Cyberpunk ve The Witcher gibi popüler oyunları çıkaran stüdyolar tarafından kullanılıyor. HERO coin, kullanıcıların tarama hizmetleri için ödeme yapmalarını, etkileşim kurmalarını sağlayan bir BEP-20 tokenidir. Analistler, Meta Hero için gelecekte oldukça yükselişte. Mevcut verilere göre proje, 44 milyon dolar piyasa değerine ve 0,008 dolar birim fiyatına sahip.

Pin

Starlink (STARL)

Haziran 2021’de piyasaya sürülen Starlink (STARL), oyununu Epic Games’in Unreal Engine 5 ile geliştiren, yüksek puanlı ve uzay temalı Metaverse’dir. Kullanıcılar, bu Metaverse içindeki savaşlarda karakterlerini yükseltir ve ödüller kazanır. Proje, kısa süre önce Metaverse’sini kullanıcıların test etmesine olanak tanıyan açık betasını başlattı. Metaverse gelişmelerine ek olarak Starlink, PixelNauts NFT’lerine de ev sahipliği yapıyor. PixelNaut koleksiyonu, sanatçıların oluşturduğu profil resimlerinden oluşuyor. Kullanıcılar, bu NFT’ler ile oyundaki profil görsellerini ilgi çekici hale getirebiliyor. Metaverse coin STARL, 48 milyon dolarlık mevcut piyasa değeri ve 0.000004826 dolarlık son derece düşük birim fiyatıyla işlem görüyor. Bu ucuz fiyatı nedeniyle, Ağustos 2022’de mutlaka izlenmesi gereken bir kripto para.

Pin

Decentraland (MANA)

Decentraland, Ethereum ağı üzerine inşa edilen kripto oyun öğelerine sahip bir Metaverse projesidir. Bu projenin metaverse coin varlığı olan MANA da Ethereum üzerinde ERC-20 akıllı sözleşmesini kullanır. Decentraland’da, kullanıcılar etkileşim kurar, oyun oynar, işlem yapar ve diğer etkinlikleri gerçekleştirir. Metaverse, etkileşim, ticaret ve oyunun bir arada olduğu topluluğu yaratan tamamen sürükleyici bir deneyimdir. Kullanıcıların Decentraland metaverse deneyimini yaşamak için kaydolması gerekmez. Platform, merkeziyetsizliğini tamamen sağlamamıştır ve misafir modunu destekler. MANA ise, Decentraland ekosistemindeki işlemler için kullanılan tokendir. Kullanıcılar, MANA’yı ödeme olarak kullanabilmektedir. Ayrıca MANA, çeşitli borsalarda ticari faaliyetler için de kullanılmaktadır.

Pin

Sandbox (SAND)

Sandbox (SAND), kripto kullanıcıları için oluşturulmuş ve tasarlanmış sanal bir dünyadır. Kullanıcılar, Blockchain tabanlı Metaverse içerisinde oluşturma, satın alma, satma ve etkileşim gibi özelliklere erişim sağlar. Proje, güçlü Metaverse topluluklarının oluşturulmasını teşvik eder. Bununla birlikte, kullanıcılarını hem yaratıcı hem de tüketici yapar. Kullanıcıları teşvik etmek için bir kazan-kazan modeli kullanır. Buna göre kullanıcılar, Sandbox oyunu içerisinde çeşitli etkinliklere vb. katılarak pasif gelir elde edebilmektedir. Decentraland’ın aksine bu Metaverse tamamen merkeziyetsizdir. SAND ise, Sandbox platformundaki işlemler için kullanılan bir metaverse coin varlığıdır. Aynı zamanda The Sandbox’ın yönetim tokenidir ve merkeziyetsizliği sağlar.

Pin