Kritik Bitcoin Seviyelerini Bilen Analist, Sıradakini Açıkladı!

Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC), piyasayı yönlendirdiği için yakından takip edilmekte. BTC’nin hangi seviyeleri göreceği konusunda ise analistler düşüncelerini paylaşıyor. Yakın zamanda, BTC’nin sıradaki seviyeleri, ünlü bir analist tarafından açıklandı. İşte detaylar…

Dave the Wave, yüzde 300’lük ralliye işaret eden sinyale dikkat çekti

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere daha önce BTC’de ve kripto piyasasında kritik seviyeleri bilen Dave the Wave, son yorumlarını aktardı. Analist, 122.000 Twitter takipçisine Bitcoin’in MACD’sinin 2019’da BTC’de yüzde 300’lük bir ralliyi önceden haber veren bir sinyal verdiğini söyledi. MACD’yi “hareketli ortalamanın yakınsaması/ıraksaması” olarak açabiliriz. Analist, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Bitcoin haftalık MACD’si, mevcut seviyelere yönelik uzun bir düzeltmeden sonra en son geçtiğinde, mükemmel hale gelmişti.

Pin

MACD, bir varlığın iki hareketli ortalaması arasındaki ilişkiyi gösterir. Traderlar tarafından geri dönüşleri saptamak için kullanılır. Trend tabanlı bir momentum göstergesidir. Birçok trader şu anda kripto dışındaki makro ortamda gizlenen belirsizliklerden endişe duyuyor. Ancak Dave the Wave, BTC’nin piyasanın düşündüğü kadar etkilenmeyebileceğini söylüyor. Hatta uzman, BTC’nin fiyat hareketinde bir dizi daha düşük ve daha yüksek zirvelere işaret ediyor. Bunu, BTC’nin “makroya rağmen işini yaptığını” söyleyerek açıklıyor.

Pin

Nisan ayındaki çöküşü doğru tahmin etti

Bu yılın Nisan ayında Dave the Wave, Bitcoin’in yüzde 50’lik düşüşünü tahmin etmişti. BTC 40.000 dolardan 20.000 dolara yakın bir seviyeye geriledi. Analist Nisan ayında orta vadeli yorumlarını aşağıdaki gibi aktarmıştı:

Şüphesiz popüler olmayan bir grafik, ancak gerçek bir olasılık olabilecek bir şeyi yayınlamamak bir grafikçi olarak beni utandırırdı… Teknik analizin her iki taraf için de risk yönetimi olduğunu akılda tutmak lazım.

Pin

Dave the Wave, çöküşten önceki analizini güncelledi. Güncellemenin ardından bunu Twitter’da paylaştı. 3 ay önceki BTC grafiğine işaret ederek “dip seviyelerin gösterildiği birçok grafik gördüğünü” söyledi. Ancak “güncellenmiş pek fazla grafik görmediğini” aktardı.

Pin

Piyasada son durum nedir?

Bu sırada, yazım sırasında BTC yüzde 2’lik bir düşüş ile 22.900 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Bitcoin son 24 saat içinde 23.400 dolar ile 22.800 dolar arasında dalgalandı. Kısa vadede düşüş trendini sürdürdü. Şu anda 22.900 dolar yakınında işlem görüyor. Bir günde yüzde 2 düşüş ve bir haftada yüzde 7 yükseliş görmüş durumda.

Benzer şekilde, çoğu büyük altcoin aşağı yönde hareket ediyor. ETH neredeyse yüzde 7 düştü. 1.600 doların altına bir hareket oldu. Cardano 0,50 dolarlık destek bölgesini kırdı. XRP 0,37 dolar seviyesinin üzerinde kalmak için mücadele ediyor.