Milyonluk Aboneli Analist: Bakın, Bu 8 Altcoin Patlayacak!

Cuma günü yayınlanan videoya göre, popüler kripto YouTube podcast’i Altcoin Daily, kripto para alanında büyük şeyler yapan sekiz, dokuz kripto para birimi olduğunu söylüyor. İşte analistin listesinde en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC)’in dışında bulunan kripto paralar…

Analistten kısa Bitcoin yorumu

Analiste göre Bitcoin satın almak ve güzel bir şekilde biriktirmek için birçok neden var. İnsanlar dipten faydalanıyor. En az bir Bitcoin tutan adreslerin sayısı 893.000 adresle tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Analist, bir on chain veri hesabının (@onchaincollege) yakın tarihli bir tweetine atıfta bulundu. Sahiplik yüzdesi bir süredir yükselme eğilimindeyken, son birkaç ayda arttı. İnsanlar, fiyatı daha düşükken bir Bitcoin’e sahip olmak için çaba sarf ediyor. Mayıs 2020’den Şubat 2022’ye kadar, bir Bitcoin tutan insanlar için yüzde sıfır değişiklik oldu. Ancak, Şubat 2022’den Haziran 2022’nin başlarına kadar, bir Bitcoin’e sahip olan kişilerde yüzde 4,8’lik bir büyüme oldu.

Mesele şu ki, insanlar ağı kullanıyor ve bu kripto para birimini satın alıyor. Veriler, Grayscale Bitcoin Trust’ın en büyük Bitcoin miktarını elinde tuttuğunu gösteriyor. İlk 10’daki şirketler arasında Block One, MicroStrategy, Tesla ve Tezos vakfı yer alıyor. İnsanlar her zamankinden daha fazla Bitcoin’e sahip olmaları gerektiğinin farkındalar. Ayrıca, düzenlemeler son birkaç yılda olumlu yönde değişti.

Son birkaç yılda, büyük varlık yöneticilerinin (Blackrock ve ark yatırımı gibi) Bitcoin satın alma eğiliminin devam ettiğini gördük. Maruz kalmalarını ve bağlılıklarını artırıyorlar. Altcoin Daily’nin Bitcoin’i listesine dahil etmesinin son nedeni, Bitcoin ekosisteminde çok şey oluyor. Jack Dorsey’in Block şirketi (eski adıyla Square), kısa süre önce bir Bitcoin donanım cüzdanı oluşturmayı taahhüt etti.

Lider altcoin Ethereum, analistin listesinde

Daily Altcoin, Ethereum’un kısa vadede izlenecek coin olduğunu söylüyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Merge yaklaştıkça Ethereum fiyatı yükseliyor. Ethereum, yaklaşık beş hafta içinde proof of work (PoW)’ü sonsuza dek geride bırakacak. Bir proof of stake (PoS) ağı haline gelecek. Bu yükseltme, Ethereum’un kendisini Bitcoin’den farklılaştırmaya devam etmesi için mükemmel bir hamle. ETH Merge’ü önemli bir kilometre taşıdır. Analist, şu an herhangi bir noktada satmadıklarını söylüyor. Çünkü kimse Merge’den sonra Ethereum’un nasıl kırılacağını bilmiyor.

Mina Protocol, Github’da zirvede

Mina, son altı ayda 10 Github taahhüt grafiğinin zirvesinde yer aldı. Mina protokol ekibi, kodlarına taahhütler ekliyor. Analistlere göre, muhtemelen projeyi iyileştiriyor. Mina, son altı ayda 2720 Github taahhüdü aldı.

Pin

Avalanche, DeFi Kingdom ile öne çıkıyor

Avalanche ve Avalanche projesi DeFi Kingdom (DFK) arasında bir bağ var. Bu oyna-kazan tokenı, zincirler arası bir oyun, merkezi olmayan borsa, farming ve oynanabilir NFT’lerdir. JEWEL onların coin’idir. DeFi Kingdom alt ağlarının günlük işlemleri 1 milyonu aştı. DeFi Kingdom, Avalanche’ın ilk alt ağıdır ve 30 Mart 2022’de başlatılmıştır. Halihazırda bazı katman-1 Blockchain’lerden daha fazla günlük işlem gerçekleştirmektedir. Analistlere göre Avalanche’ın bu listede yer almasının sebebi, ağda birçok gelişme olması.

Altcoin Daily: Chainlink’ten kısa vadede “kaçın”

Altcoin Daily, abonelerini kısa vadede bu coin’den kaçınmaları konusunda uyarıyor. Bunun nedeni, Chainlink’in önemli bir tedarik duvarına yaklaşmasıdır. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Chainlink fiyatı Cuma günkü işlem seansında 0,50 dolardan fazla yükseldi. Yükseliş baskısındaki bir artış, LINK’in yeterli ivme kazanmasına ve 10 dolara ulaşmasına neden olabilir. Bununla birlikte, bazı göstergeler LINK’in yakında bir düzeltme yaşayabileceğini ima ediyor. Ancak, analistlere göre uzun vadede yükseliş olabilir.

Pin

Başarılı platform GALA’da gelişmeler hız kesmiyor

GALA, başarılı oyun ve müzik platformları ile hayranlarına bir film ekleyerek çapraz içerikten yararlanabilecekleri birlikte çalışabilir bir ekosistem de sunuyor. GALA, GALA filmlerini piyasaya sürmek için Emmy ödüllü bir film yapım şirketi ile ortaklık kuruyor. GALA filminin ilk projesi, ödüllü yönetmen Stephen Cantor’un yönettiği uzun metrajlı belgesel “Four Down”dır. Film, New York Times çok satanlar listesinde yer alan kitao “Not Without Hope”un bir film uyarlamasıdır.

GALA filminin temel faydası, bir “izle ve kazan” sistemi sunabilmesidir. Bu sistem, kullanıcıların NFT’ler ve node’lar aracılığıyla ödüller kazandığı GALA müziğin “dinle ve kazan” topluluğuna güç veren aynı Blockchain teknolojisi aracılığıyla sunulmakta.  GALA film ile hayranlar, tükettikleri içeriğe aktif olarak katılma, dijital sahiplik yoluyla eğlencelerinin kontrolünü ele geçirme ve senaryo seçimleri veya oyuncu kadrosuna oy vererek yeni projeleri destekleme gücüne sahip oluyor.

Pin

Axie Infinity (AXS) için yaşanan değişiklikler dikkat çekiyor

Axie Infinity, klasik oyunlarından ödülleri keserek, oyna-kazan oyuncularını yeni oyun modlarını denemeye zorluyor. Ekip, bu hareketi yeni “Smooth Love Potion” tokenı için daha fazla kullanıcı çekmenin yollarından biri olarak tanımlıyor. Bu endüstri, bu değişikliklerin ve yükseltmelerin ekosistemi nasıl etkilediğinden bağımsız olarak büyümeye devam ediyor. Blockchain endüstrisinde çalışan insan sayısı yüzde 76 arttı. Yine de, teknik yetenek talebinde hala önemli bir boşluk var.

Binance Coin projesinde son gelişmeler neler?

Büyük borsa Binance, kripto topluluğuna iyi şeyler yapıyor. Borsa kısa süre önce, Curve Finance kimlik avı saldırısında çalınan 450.000 doların geri alınmasına yardımcı oldu. Fixed Float kripto borsası da yaklaşık 212.000 dolar değerinde yaklaşık 112 ETH aldı. Binance kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao, borsanın fonları kurbanlara iade etmek için kolluk kuvvetleriyle birlikte çalıştığını söyledi.