SHIB ve Bu 8 Altcoin’i Not Alın: 2023’ün Yıldızı Olabilirler!

Dünya çapında birçok şirketin ödeme yöntemi olarak kabul etmesi nedeniyle, kripto paralara yönelik talep artıyor. Bitcoin’in yanında, 2021 boğasına DOGE, SHIB, AXS ve MANA gibi trendler eşlik etmişti. Bu yazıda, 2023’te bir sonraki kral altcoin olma potansiyeline sahip 10 kripto para birimine göz atalım.

Analist 2023 için SHIB, MANA ve FLOW’u takip ediyor

Decentraland (MANA)

Ethereum, piyasa değerine en büyük metaverse projesi Decentraland’a (MANA) ev sahipliği yapıyor. Kullanıcılar Decentraland metaverse’de keyifli zaman geçirirken para kazanabiliyorlar. Birçok Decentraland kullanıcısı, sanal arazilerini kiralama, reklam ve sponsorlu faaliyetler yoluyla pasif gelire dönüştürtüyor.

Pin

Flow (FLOW)

Hızlı ve geliştirici dostu Blockchain olan Flow, yeni nesil oyunların ve uygulamaların temelidir. Warner Music, Ubisoft, NBA ve UFC gibi en iyi eğlence şirketleri, geliştirme stüdyoları ve girişim destekli işletmeler, Flow’un çeşitli ekosistemini şimdiden oluşturdu. Mevcut performans göz önüne alındığında, FLOW, büyük gelecek potansiyeli ile analistleri şaşırtıyor.

Waves (WAVES)

WAVES, piyasadaki bir sonraki büyük kripto olmak için olası son adaydır. Temel olarak, dapp’ler ve akıllı sözleşmeler oluşturmanın yanı sıra özel kripto paralar başlatmak için bir Blockchain platformudur. Platform, kiralık hisse kanıtı (LPoS) adı verilen PoS konsensüs mekanizmasının bir varyasyonunu kullanır.

Pin

Filecoin (FIL)

Diğer yandan, Filecoin şimdiye kadarki en büyük ICO satışını yapan altcoin projesidir. 2017’deki ilk satış öncesi aşamasında, Filecoin 52 milyon dolar topladı. CoinMarketCap verilerine göre Filecoin, yaklaşık 2 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile dünyanın en büyük 38. kripto para birimi konumunda.

Dogecoin (DOGE)

Dogecoin (DOGE), kripto piyasanın ilk meme coin’idir. Başlangıçta, Dogecoin bir şaka olarak tasarlandı. Ancak, Dogecoin hızla patladığı için taklitleriyle beraber binlerce bireysel yatırımcıya hitap ediyor. Diğer yandan, Elon Musk, Dogecoin’e (DOGE) verdiği desteği sık sık tweetliyor. Dogecoin, tweet attığı her seferde, yükselmesine neden olan Twitter’daki 50 milyon takipçisine ulaşıyor.

Pin

Shiba Inu (SHIB)

Shiba Inu, Ryoshi adında isimsiz bir kişi tarafından kuruldu. Meme token kendini özellikle Dogecoin katili olarak tanımlıyor. Ancak kısa sürede en az Dogecoin akdar ilgi gördü. Şimdi ikisi de piyasa değerine göre ilk 20 kripto para biriminde yer alıyor. Analiste göre Shiba Inu 2023 trendine liderlik edecek kripto paralardan biri.

Solana (SOL)

Solana, Defi çözümleri sağlamak için Blockchain teknolojisinin izinsiz doğasına dayanan, işlevsel bir açık kaynaklı projedir. Projeyle ilgili fikir ve ilk çalışmalar 2017 yılında başladı. Ancak Solana, merkezi İsviçre’nin Cenevre kentinde bulunan Solana Vakfı tarafından Mart 2020’de resmi olarak başlatıldı.

Pin

Cardano (ADA)

Cardano, 2017 yılında kuruldu ve adını 16. yüzyıl İtalyan bilgesi Gerolamo Cardano’dan alıyor. ADA, adını, dünyanın ilk bilgisayar programcısı olarak kabul edilen 19. yüzyıl matematikçisi Ada Lovelace’den alır. PoS Blockchain devi, piyasa değerine göre 8.sıradadır. Şu anda 0.5006 dolardan işlem görüyor.

Avalanche (AVAX)

Son olarak Avalanche, merkezi olmayan uygulamalar ve özel Blockchain ağları için bir platform olarak işlev gören birinci katman bir Blockchain’dir. Akıllı sözleşmeler için en popüler Blockchain olarak Ethereum’u yerinden etmeyi amaçlayan Ethereum’un rakiplerinden biridir. Ölçeklenebilirlikten ödün vermeden saniyede 6.500 işleme kadar daha yüksek işlem çıktısına sahip olarak bunu yapmayı hedefliyor. AVAX şu anda kritik 20 dolar direncinin üzerinde işlem görüyor.