Solana ve LUNA: Hafta İçinde Bu Seviyeler Bekleniyor!

Kripto analisti Akash Girimath’a göre Solana (SOL), onu Mayıs başında görülen en yüksek seviyelere çıkarabilecek ya da sıkıcı yatay konsolidasyona itebilecek bir seçimle karşı karşıya. Analist, LUNA’nın, hızlı bir yükselişi tetikleyen satın alma baskısındaki korkunç bir artışın ardından sağlıklı bir geri çekilme işareti gösterdiğini söylüyor. Ayrıca analiste göre, devam eden geri çekilme, yatırımcılara ralli için bir şans daha verecek. Akash Girimath’ın SOL ve LUNA analizlerini okuyucularımız için derledik.

“Solana, bir yol ayrımında”

Solana, 15 Haziran’daki 25,71 dolarlık dip seviyesinden bu yana daha yüksek dipler üretiyor. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere bu yerel dipten bu yana, SOL bir noktada %84 ralli yaparak dört yüksek zirve üretti. Şu anda, SOL 39 dolardan işlem görüyor. 31,66 doların altında mevcut tahsil edilmemiş stop-loss likidite havuzları var. Ayrıca, Haziran 2022’deki dip oluşumu sırasında 26 dolar civarında salınan dip seviyeleri oluştu. Piyasa yapıcıların bakış açısına göre, bu seviyelerin süpürülmesi muhtemel. İşte bu gerçekleştiğinde bir koşuyu tetikleyecek.

Aynı şekilde, benzer likidite havuzları 47,43 dolar ve üzerinde mevcut. Bu nedenle, yatırımcılar Solana fiyatındaki düşüşleri satın almak istiyorsa, en iyi seviyeler 31 ile 25 dolar olacaktır. Önce satış duraklarının süpürüldüğünü varsayarsak, potansiyel getiriler %40 ile %90 arasında değişecek. Yani, SOL 45 ile 60 dolar seviyelerine ulaşacak.

Pin

Yukarı yönlü anlatı çekici görünüyor. Bununla birlikte, yatırımcıların kripto para piyasasının yönlü önyargısının karmakarışık olduğunu anlamaları gerekiyor. Solana (SOL)’un, yukarıda mevcut olan likiditeyi 47 dolardan toplamak için hareket etmesi muhtemel. Bu durumda, yukarı yönlü bir hedefin olmaması SOL’un uzun süre konsolide olmasına neden olabilir. Bununla birlikte, Solana’nın 24,52 dolar destek seviyesinin altında daha düşük bir dip üretmesi olası. Bu durum, bir engele oluşturacak ve SOL için yükseliş tezini geçersiz kılacaktır.

“LUNA fiyatı daha fazla kazanç için hazır”

LUNA, 1 Ağustos’ta %41’lik bir yükselişi tetikledi. Böylece, iki aylık azalan direnç seviyesini yarıp geçti. Bu hareket aynı zamanda 2,19 dolarda oluşan eşit yükseklerin üzerinde duran buy-stop likiditesini de topladı. Bu ralli amacına ulaşırken, şimdi alıcılara başka bir fırsat sağlayacak bir düzeltmeden geçiyor. Aslında LUNA, 1,85 ile 2,08 dolar talep bölgesini iki kez yeniden test etti. Bu nedenle yakında bir yükseliş olması muhtemel.

Pin

Satın alma baskısının yeniden arttığını varsayarsak, bu sefer LUNA’nın 2,80 dolarlık direnç bariyerini yeniden test etmesi olası. Bu hareket, %38’lik bir yükselişi temsil edecek. Muhtemelen altcoin için yukarı yön sınırlı. Bu nedenle, ilgilenen yatırımcılar, söz konusu talep bölgesinin dışındaki tepkileri yakından takip edebilirler.

Mevcut piyasa koşulları göz önüne alındığında pek olası olmasa da, 2,80 dolar seviyesinin bir destek tabanına çevrilmesi, artan satın alma baskısının göstergesi olacaktır. Bu temel tutarsa, LUNA’nın 3,51 doların üzerinde kalan likiditeyi görmesi mümkün. Bu hareket 2,01 dolar seviyesinden %72 kazanç anlamına geliyor.

Pin

Yükseliş görünümünden bağımsız olarak, LUNA fiyatı talep bölgesinin alt sınırının 1,85 doların altına düşerse, yükseliş tezi geçersiz olacaktır. Böyle bir gelişmenin, ayıların 1,60 dolara bir düzeltmeyi tetikleyeceği daha fazla düşüşün yolunu da açması muhtemel.