Tırmanma Potansiyeli Olan 3 Metaverse Coin Açıklandı!  

Ayı piyasasına rağmen, bazı metaverse coin projeleri, en popüler niş olmaya devam ediyor. Piyasada, bu zorlu zamanlarda ekosistemlerini oluşturmaya devam eden düzinelerce metaverse ve NFT projesi var. Kripto uzmanı Paul Brabus, Ağustos 2022’de izlemek için 250 milyon doların altında bir piyasa değeri olan ilk üç metaverse coin seçimini paylaşıyor. Uzmanın tanıtımını ve değerlendirmelerini okuyucularımız için hazırladık.

Listedeki ilk metaverse coin projesi Chromia (CHR)

Chromia (CHR), Mayıs 2019’da piyasaya adım attı. Metaverse ve NFT projeleri ve uygulamaları için oluşturulmuş en yüksek puan alan yeni nesil Blockchain. Geliştiricilerin Metaverse ve NFT tabanlı Blockchain oyunlarını dağıtmasını çok daha kolay ve hızlı hale getiren sezgisel bir geliştirme ortamı sağlıyor.

Chromia’nın, Solidity’yi kullanmak yerine geliştirme için daha basit bir yaklaşımı var. Blockchain, Mines of Dalarnia ve My Neighbor Alice dahil olmak üzere birçok oyun geliştirmek için zaten kullanıldı. Her iki oyunun da sağlam bir topluluğu ve milyonlarca dolarlık piyasa değeri var. Ayrıca, Chromia (CHR) EVM uyumlu. Yani platformda geliştirilen herhangi bir uygulamanın, Ethereum ve BNB gibi diğer birinci nesil Blockchain taşınması mümkün.

Pin

Chromia’nın Blockchain’i, CHR tokeni tarafından destekleniyor. CHR, platformdaki çoğu oyuna entegre olan, geliştiricilerin dApp tokenlerini CHR’ye sabitlemesine olanak tanıyan bir token. Ayrıca, uygulama geliştirmeyi hızlandıran ve Chromia ekosistemini güçlendiren bir yardımcı varlık. Buna ek olarak CHR, Ethereum Blockchain’de ERC-20 uyumlu bir varlık.

İkinci metaverse projesi Radyo Caca (RACA)

Geliştiricileri, Radio Caca (RACA)’yı, Ağustos 2021’de başlattı. Çeşitli uygulama ve hizmetlerden oluşan topluluk odaklı bir metaverse coin projesi. Ayrıca kendisine ait bir ekosistemi var. Radio Caca, bir NFT piyasasına, bir USM Metaverse’sine ve onun amiral gemisi play-to-earn Metamon oyununa sahip.

Radio Caca, projeyi destekleyen en heyecan verici topluluklardan birine sahip. Ayrıca, diğer projelere kıyasla en yüksek sosyal medya erişiminden bazıları var. Bu arada Radio Caca, NFT koleksiyonunu ve Metaverse’i bu yılın sonlarında geliştirmek için ikonik hip-hop sanatçısı French Montana ile yüksek profilli bir ortaklık kurmayı başardı.

Pin

Radio Caca’nın USM Metaverse’i de yakın zamanda 800 binin üzerinde kullanıcı kaydetti. Piyasada en çok ziyaret edilen Metaverse’lerden biri için yeni bir rekor kırdı. RACA, çeşitli borsalarda bulunan hem BEP-20 hem de ERC-20 sürümlerini içeren, proje için birincil yardımcı varlık. RACA, projenin ekosistemine güç sağlıyor. Ayrıca, NFT’leri satın almak, metaverse ile etkileşim kurmak, yönetişim sağlamak ve çok daha fazlası için kullanılabiliyor.

Son metaverse coin projesi WAX (WAXP)

WAX (WAXP), Aralık 2017’de piyasaya girdi. NFT ve metaverse coin projeleri için benzersiz bir altyapı sunan bir başka Metaverse ekosistemi ve Blockchain. Düzinelerce oyun, hizmet, pazar yeri ve platformdan oluşan sağlam ekosistemlerden birine sahip. Bu ayı piyasası sırasında bile, WAX, nispeten yüksek bir piyasa değeri ve işlem hacmini koruyor. WAX, Alien Worlds, MiningNetwork ve çok daha fazlası gibi piyasanın en popüler Blockchain ve NFT tabanlı uygulamalarından bazılarına ev sahipliği yapıyor. WAXP tokeninin fiyatları nispeten düşük. Bu yüzden bir sonraki boğa koşusu için potansiyeli var.

Pin

Ağıyla ilgili olarak, WAX benzersiz. Çünkü işlem için ödeme yapmak ve on-chain etkileşimi sağlamak için üç kaynaktan yararlanan, devredilmiş bir PoS konsensüs modeline sahip. Kullanıcıların platformun yerel yardımcı varlığı olan WAXP’yi stake etmeleri mümkün. WAX, bu şekilde elde edebilecekleri GPU, RAM ve NET adlı kaynakları kullanıyor. Esasen, kullanıcıların işlemlerinde parayı geri almak için WAXP tokenlerini kaldırmaları mümkün. Bu yüzden, işlemler ağda neredeyse ücretsiz. Bu da onu yüksek derecede on-chain etkileşim gerektiren oyunlar ve uygulamalar için uygun bir Blockchain haline getiriyor.

Ayrıca WAX, WAX Bulut Cüzdanını hizmetlerinin çoğuna entegre etti. Bu nedenle akıl almaz derecede acemi dostu. Bu arada WAX Cloud cüzdanı, yerel olarak WAX’la entegre bir Google oturum açma işlemine benziyor. Bu yüzden, herhangi bir üçüncü taraf uygulaması gerektirmiyor. Bu nedenle, kripto para dünyasında yeni olanlar için benzersiz bir kullanıcı deneyimi imkanı sağlıyor. WAX için birincil yardımcı varlık, WAXP tokeni. Kullanıcıların onu ödüller için stake etmesine olanak tanıyor. Ayıca, ürün satın almasına ve platformdaki çeşitli hizmetlerle etkileşime girmesine imkan veriyor. Daha detaylı bilgi için Kriptokoin.com’un bu makalesine bir göz atınız.