Yüzde 350 Artan Bile Var: İşte Fiyatını Katlayan 15 Altcoin!

Kripto para analiz firması CryptoDiffer, 11 Ağustos’ta son bir ayda en fazla piyasa değeri kazanan 15 altcoin projesini paylaştı. Listenin ilk sırasında Ethereum için likit bir staking çözümü olan Lido DAO (LDO) yer alıyor. Altcoin, son 30 günde piyasa değerini %350’nin üzerinde artırmayı başardı.

Değerini katlayan altcoin projeleri

CryptoDiffer’ın paylaşımına göre, Lido DAo’yu, kuruluşların dApp’leri dağıtması için tamamen açık kaynaklı API’ler, araçlar ve hizmetler sağlamayı amaçlayan Neblio (NEBL) izliyor. Neblio Network, kullanıcıların ağı güvenceye almak için NEBL tokenlerini stake ettiği bir Proof-of-Stake algoritması kullanıyor.

Kripto para analiz firmasının paylaşımında yer alan diğer altcoin projeleri ise şu şekilde sıralanıyor: Crust Netwok (CRU), Reserve Rights (RSR), Celsius (CEL), Bloktopia (BLOK), Seedify Fund (SFUND), Ufo Gaming (UFO), Barn Bridge (BOND), Wing Finance (WING), DFYN Network (DFYN), Rocket Pool (RPL), Ethereum Classic (ETC), MCDex Token (MCB) ve Karura (KAR).

Projeleri biraz tanıyalım

Crust Network, hem Web 3.0 hem de Web 2.0 ekosistemi için merkezi olmayan bir depolama ağı ve bulut çözümleri sunuyor. Ayrıca, Polkadot’un Substrate çerçevesi üzerine kurulu. IPFS protokolü için benzersiz bir teşvik katmanı sağlıyor. Verilerin güvenliğini, gizliliğini, performansını ve sahipliğini geliştirmek için Blockchain teknolojisini kullanıyor.

Pin

Reserve Rights, Mayıs 2019’da hayata geçen çift tokenli bir stablecoin platformu. Bunlardan birisi akıllı sözleşmelerle yönetilen değer varlığı sepeti destekli Reserve Stablecoin (RSV). Bir diğer token olan Reserve Rights (RSR) ise, arbitraj fırsatlarını değerlendirerek, RSV fiyatını 1,00 dolar hedefinde sabit tutmak için kullanılıyor. RSV fiyatının aksine Reserve Rights (RSR) tokeni değişken yapıda. Asıl amacı RSV fiyat istikrarını korumaya yardımcı olmak. RSR’nin ayrıca, yönetim önerilerini oylamak için de kullanılması mümkün.

Celsius’u (CEL), Kriptokoin.com haberlerinden yakından tanıyorsunuz. Kripto para kullanıcılarına yönelik hepsi bir arada bankacılık ve finans servisleri platformu. Bu arada platform, Haziran 2018’de hizmete girdi. Kredi ve cüzdan tipi ödemeler gibi servislerin yanı sıra kripto para yatırımları için ödüller veriyor. Platformun kullanıcıları, düzenli ödemeler ve varlıklarında faiz alıyor. Celsius yerel tokeni ise CEL. Token, ödeme birimi olarak kullanıcı ödemelerini hızlandırmak gibi çeşitli sistem içi işlevler görüyor.

Pin

Bloktopia, Polygon Blockchain ağında kurulan merkeziyetsiz bir metaverse projesi. Bloktopia’da, 21 kattan oluşan merkeziyetsiz bir sanal gerçeklik gökdeleni bulunuyor. Burası, kullanıcıların sürükleyici kripto içeriklerine tek noktadan erişebilmelerini sağlayan merkezi bir üs görevi görüyor. Seviye sayısı, maksimum arzı 21 milyon olan Bitcoin’e gönderme içeriyor.