“Yükseliş Bu Tarihte” 4 Büyük İsimden Bitcoin Tahmini!

Bitcoin boğaları için 25.000 dolar çok fazla olduğunu kanıtladıktan sonra tanıdık destek bölgeleri tekrar radarda. Ayılar 30.000 dolar yolunda sert direnç oluşturmaya devam ederken, 4 büyük analist rallinin basamaklarını haritalıyor.

Kripto hedge fon yöneticisi Bitcoin için parabolik hareketler öngördü

Morgan Creek Digital yönetici ortağı Mark Yusko, Bitcoin’in (BTC) zaten dipte olduğunu söyledi. Kıdemli analist ayrıca, bir yıldan kısa süre içinde büyük bir ralli bekliyor. Yusko’nun açıklamaları Stansberry Research ile yaptığı yeni bir röportajdan geldi. Uzman, Bitcoin’in yaklaşık yarım yıl içinde hareket etmeye hazır olduğunu söylüyor:

Bence kripto baharı burada. Başka bir parabolik hareket aldığımızda kripto yazından hala bir yolumuz var. Ancak bu muhtemelen altı ila dokuz ay içinde gerçekleşecek.

Pin

Kripto hedge fon yöneticisi, Bitcoin tarafından temsil edilen Blockchain’in önemini vurgulamak için dalgalı fiyat grafiklerine de bakıyor. Diğer varlıklar karşısında Bitcoin için şunları söylüyor:

Bitcoin mükemmel bir değer deposudur. Temelde dijital altın. Altın, dünya tarihindeki tek paradır. Bitcoin altın kadar iyidir. Aynı derecede kıt, ancak daha bölünebilir ve daha taşınabilir.

Yusko, 2021’in sonundan bu yana Bitcoin’in büyük kayıplardan neden endişe duymadığını açıklamaya devam ediyor. BTC’nin Haziran ortasında 17.500 dolar civarında bir döngü tabanına ulaştığına inandığını belirtiyor.

BTC %5 düşerken izlenmesi gereken önemli fiyat seviyeleri

Bitcoin, iki ayın en yüksek seviyesinden düşüşün şekillenmeye başlamasıyla 12 Ağustos’ta teslim oldu. BTC fiyatı, BlackRock’un bir Bitcoin özel fonu başlattığı haberiyle birlikte düşen ABD enflasyonuna yönelik coşkuyla 13 Haziran’dan bu yana en yüksek seviyelerini gördü. Bazı yorumcular Bitcoin’in sonuç olarak 30.000 dolara yakın dirençle başa çıkmasını umuyor. Ancak diğerleri yeni bir düşüş eğiliminin devam edebileceği şüphesiyle temkinli kalıyor.

Popüler Twitter analistlerinden Capo, gün içinde yaptığı son güncellemede “Hacim ölüyor. Kanallar dürtü değil, düzeltmeler” dedi. Analiste göre gözler yüksekte olsa da boğalar yeterli gücü sağlayamıyor:

Çoğu insan 28 bin veya daha yüksek bekliyor, ancak büyük seviye 25000–25500.

Capo, başka bir tweet’te, son kazanımların bir “ayı piyasası rallisinin” parçası olduğu fikrini pekiştirdi.

“200 MA’yı reddederse, düşüşe hazır olun”

Bu arada diğer analist Jibon, Bitcoin’in şu anda 23.000 dolara yakın olan 200 haftalık hareketli ortalamasına (MA) yeni dikkat çekti. Yükseliş sırasında onu geri aldıktan sonra, önemli ayı piyasası destek seviyesi, spot fiyatın zayıflamasıyla artık hızla yaklaşıyordu. Analist, o günkü yeni bir yazının bir bölümünde “200 MA reddederse, düşüşe hazır olun” mesajıyla uyardı

Bitcoin için 29.000 dolar hala kartlarda

Bu arada daha bakış açısıyla Crypto Ed, Bitcoin ve Ethereum için daha fazla kazanç tahminlerine takılıp kaldı. Yolculuğu ETH için 1.900 dolara çağırdıktan sonra, BTC için kartlarda 29.000 dolara kırılma olduğunu söyledi.

Eşlik eden bir YouTube güncellemesinde Crypto Ed, daha sonra bir geri çekilme girerse, BTC için uygun bir long pozisyonun 23.400 dolar olacağını ekledi. Analiste göre:

Benim için aşağı yönlü bir şey var mı? Sanırım sadece 22.000 doların altına inersek ve bu seviyeyi yeniden aşağı yönlü test edersek olacak.

TechDev, Ethereum’un fiyat hareketini “çok güçlü” olarak nitelendirdi

Ethereum ile ilgili olarak, TechDev, ETH’nin 20 haftalık üstel hareketli ortalamasını geri kazandığını belirtti. Ayrıca, BTC’nin 10 haftalık eşdeğeriyle “hâlâ savaştığını” ekledi.

Pin

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, Bitcoin yazım sırasında 23,972.05 dolardan işlem görüyor.