4 Analist Kritik Bitcoin Tahminleri Yaptı: İşte Seviyeler!  

Balinaların Bitcoin için 22.000 ile 24.800 dolar arasındaki önemli faaliyeti, mevcut spot piyasa düzeninin karmaşıklığına katkıda bulunuyor. Bitcoin, tanıdık direncin birkaç aylık işlem aralığını korumasının ardından 9 Ağustos’ta daha düşük konsolide oldu.

Bitcoin balinaları fiyat merdiveninde geziniyor

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Bitcoin’in 24.200 doları reddetti. Daha sonra bir gecede 24.000 dolar seviyesinin altına geriledi. BTC, haftaya başlarken hızlı yükselişler gördü. Ancak Haziran ortasından bu yana işlem aralığının zirvesi yaklaştıkça momentum azaldı. Bu nedenle, boğalar yeni bir zemin elde edemedi. Hatta Temmuz sonunda görülen yüksek seviyelere ulaşamadı ve statüko böylece devam etti. Basın zamanında BTC, günlük bazda %3,42 kayıpla 23.080 dolar civarında işlem görüyordu.

On-chain analitik kaynağı Whalemap için, şu anda üstesinden gelinmesi gereken önemli seviyeler oluşturan gerçekleştirilmiş fiyattı. Whalemap, muhtemel sağlam destek ve direnç bölgeleri oluşturmak için balinaların alım ve satımlarını izliyor. 8 Ağustos’taki bir Twitter güncellemesinde, Whalemap, BTC arzının toplamda son hareket ettiği çeşitli fiyatları vurguladı.

Pin

Ekteki grafik, gerçekleşen fiyatı cüzdan boyutuna göre ayırdı. Ayrıca, belirli balinalara ait BTC’nin cüzdanından en son hangi fiyata çıktığını gösterdi. Whalemap ekibi eşlik eden yorumlarda “Gerçekleşen fiyat bantları şu anda Bitcoin için direnç sağlayan en önemli şey” dedi:

Güvenle 24.825 doların üzerine çıkmak ve konsolidasyon, daha yüksek bir devam için anahtar olmalı.

PinBitcoin gerçekleşen fiyat bantları açıklamalı grafik / Kaynak: Whalemap

“Daha derin bir geri çekilme mümkün”

Analistlere göre, bu haftaki diğer destek ve direnç seviyeleri arasında 100 günlük ve 200 haftalık hareketli ortalamalar (MA’lar) var. Popüler trader Credible Crypto için, daha derin bir geri çekilme gerçekleşmesi mümkün. Analist, düşük zaman dilimi eğilimini bile bozmadan 23.360 dolara kadar düşmesini olası görüyor.

Diğer trader Crypto Tony’ın, yüksek aralığa daha iyimser bir bakışı var. Bunun bir parçası olarak, “Bu dönüşü, göndermek için bir makro daha fazla itme desteğine çevirmek” diye ekliyor.

Çarşamba enflasyon rakamları piyasaları hareketlendirmedi

Bu arada potansiyel oynaklık radarda kaldı. Yaklaşan ABD enflasyon verileri 10 Ağustos’ta yatırımcıların izlemesi gereken piyasa tetikleyicileri listesinde üst sıralarda yer alıyor. ABD hisse senetleri haftanın ilk işlem gününde çok az endişe belirtisi gösterdi. Ancak S&P 500 yatay kapandı. Ayrıca, Nasdaq Bileşik Endeksi %0,4’lük hafif kazançlar gördü.

Küresel makronun yeni bir analizinde, popüler Twitter hesabı BTCfuel yine de dikkatli olduğunu dile getiriyor. Çin’deki kayıpların, yüksek korelasyonlu kripto piyasaları üzerinde yeni bir baskı yaratacak olan ABD’nin taklitçi hareketinden önce gelebileceği konusunda uyarıyor.

“Bitcoin, inanılmaz bir boğa sinyali vermeye hazırlanıyor”

Tecrübeli trader Tone Vays, Bitcoin’in (BTC), 2018 ve 2015 ayı piyasalarında BTC’nin dip seviyesinden önce gelen bir sinyali yakmaya hazırlandığını söylüyor. Vays, Bitcoin’in aylık grafiğindeki belirli bir göstergeyi yakından takip ettiğini kaydediyor. Ağustos ayına üç hafta kala kripto traderı, Bitcoin’in aylık grafikteki momentum tersine çevirme göstergesinin (MRI) tarihsel olarak güçlü bir yükseliş sinyali vermeye hazır olduğunu ifade ediyor. Analist, görüşlerini şu şekilde açıklıyor:

Buradaki yükseliş yapısını seviyorum. Bu, aylık Heikin-Ashi grafiğidir. Gerçek bir MRI alımını görmek istiyorum. Tarihsel olarak, bu MRI alımları inanılmazdı. 2018’de mükemmel bir satın alma fırsatı yakaladık. Benzer şekilde 2015’te de. Ve eğer ayı piyasası daha uzun olsaydı 2013’te, eminim o zaman da bir tane alabilirdik. Ve işte burada: Fiyat önemli ölçüde artmadığı sürece, üç hafta içinde üçüncü MRI alımı geliyor. Umarım öyle olur. Ama göreceğiz.

Pin

Traderlar, piyasa trendlerini takip etmek için Heikin-Ashi grafiğini kullanırken potansiyel trend dönüşlerini tespit etmek için MRI’ya güvenirler. Vays ayrıca Bitcoin için ayı piyasasının dibinin olduğunu söylüyor. Bu bağlamda analist, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Şu anda sahip olduğumuz şey, 200 haftalık hareketli ortalamanın üzerinde kapanacak bir mum. Ve hareketli ortalamanın üzerinde kapanırsa, potansiyel olarak üzerinde bir mumun tamamı olacak. İşte bu harika. Ben hala düşük olduğuna inanıyorum. Hangi güven seviyesi? 17.500 doların altına düşmeyeceğimizden yaklaşık %65 emin olduğunu söyleyebilirim.