MATIC ve Bu 6 Altcoin İçin “Son Dakika” Gelişmeleri!

Tornado Cash fırtınasının ortasında Zcash, %14 artış kaydetti. Bitrue borsası Cardano (ADA) para çekme ücretlerini geçici bir süre sıfırladı. Polygon (MATIC), Web3 kullanıcılarının varlıkları Ethereum’a aktarmaları için köprü sunuyor. Circle, Merge sonrası Ethereum’a tam desteğini duyurdu. Ve kripto piyasasında daha fazla haber var. İşte detaylar…

Zcash, Cardano, MATIC, XRP ve daha fazlasından haberler var

Zcash beklenmedik bir anda %14 artış kaydetti

Zcash’in ihraççısı olan Electric Coin, ABD Hazinesi tarafından kripto işlemlerinin anonimleştirilmesi için bir başka popüler hizmet olan Tornado Cash’e uygulanan yaptırımlar vesilesiyle bir basın açıklaması yayınladı. Şirket, yayınında Zcash’in hem Avrupa hem de Amerikan düzenleyicilerinin AML/CFT standartlarıyla tamamen uyumlu olduğunu belirtti.

Pin

Electric Coin, Zcash’in bir kripto para birimi olarak Coinbase ve Gemini gibi merkezi borsalarda işlem gördüğünü hatırlattı. Ayrıca, New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS) tarafından onaylandığını kaydetti. Günün sonunda, yaptırım uygulanan Tornado Cash (TORN) fiyatının %36’sını kaybetti. GitHub’a katkıda bulunanların tüm hesapları silindiğinde, Zcash tokeni ise (ZEC) %14 artış kaydetti.

Bitrue borsası Cardano (ADA) para çekme ücretlerini sıfırladı

Singapur merkezli kripto para borsası Bitrue, Cardano (ADA) için para çekme ücretlerinden geçici olarak feragat ettiğini açıkladı. Trade platformu, bu hareket kripto paranın arkasındaki topluluktan aldığı desteği kutlamak için yaptığını söyledi. Kullanıcıların, Eylül ayı ortasına kadar herhangi bir ücret ödemeden ADA’yı çekmeleri mümkün.

Pin

Bitrue, saklama seçenekleri söz konusu olduğunda kullanıcıların ‘mümkün olduğunca fazla seçeneğe’ sahip olmasını istediğini vurguladı. ADA tokenlerini elinde tutmak isteyenler, ek bir komisyon ödemeden bunu gerçekleştiremeyecekler. Aynı zamanda Bitrue, ADA ile pasif gelir elde etmek isteyenler için ‘Power Piggy’ verim çiftliği yatırım programını duyurdu.

Polygon (MATIC), varlıkları Ethereum’a aktarmak için köprü sunuyor

Polygon Network, Gnosis Safe kullanıcıları için bir Polygon PoS Köprüsü olan Gnosis Bridge’in piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Bir blog gönderisine göre, MATIC ekibi uygun maliyetli olmayı hedefleyen benzersiz bir çözüm geliştirmeyi seçti. Bunun sonucunda köprü inşa edildi. Ethereum’da bir Gnosis cüzdanı bulundurmanın güvenli olduğunu iddia ediyor. Ancak her işlem için gaz gerektiğinden maliyetli olduğunu da kaydediyor.

WazirX, Binance tartışmasının ortasında tutarsızlıktan sorumlu değil

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Binance CEO’su ile WazirX CEO’su arasında bir tartışma sürüyor. Binance’in WazirX ile off-chain fon transfer kanalını durdurma konusundaki duyurusunun ardından, Hint borsası bir açıklama yaptı. Geçen hafta, her iki şirketin de kurucuları, WazirX’e sahip olma ve kontrol etme konusunda halka açık bir şekilde konuştular. CZ, Binance’in kayıt, KYC ve alım satım işlemlerinde WazirX operasyonları üzerinde herhangi bir kontrolü olmadığını söyledi. WazirX’in Salı günü yaptığı son güncellemede yönetim, Hintli yetkililere tam desteği yineledi.

Pin

USDC, Merge sonrası Ethereum’a tam desteğini duyurdu

USDC’yi yayınlayan Blockchain şirketi Circle, yaklaşmakta olan Ethereum Merge’e tam destek verdiğini duyurdu. Şirket, şebekenin azaltılmış enerji tüketimi profilini dört gözle beklediğini söyledi. USDC’nin The Merge’e desteği, Eylül 2018 için planlanan ve merakla beklenen etkinliğin önüne geçti.

Polygon (MATIC), Blockchain oyun platformu Intella X’i başlatacak

Güney Koreli online oyun yayıncısı Neowizz, Polygon ile şirket arasında yaklaşmakta olan bir işbirliğini duyurdu. Böylece Neowizz, Web3 sularını test eden en son oyun şirketi oldu. Polygon, bugün, iki şirketin bir Blockchain oyun platformu olan Intella’yı başlatmak için bir araya geldiklerini belirten bir tweet paylaştı.

XRP holderları, SEC aleyhindeki toplu davaya katıldı

Deaton, SEC’in menkul kıymetler yasasını ihlal ettiği gerekçesiyle Ripple ve yöneticilerine dava açma kararının XRP’nin değerini etkilediğine inanıyor. 70.000’den fazla Ripple (XRP) sahibi, John Deaton’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı açtığı toplu davaya katıldı.