Büyük Para, SHIB Sepetine Bu 9 Altcoin’i Koyuyor!

Küresel kripto piyasası son 24 saat içinde %3,30’dan fazla düştü. Bu düşüşte, en büyük meme tokenleri de bir darbe aldı. Öte yandan, Shiba Inu (SHIB) balinalarının trade hacimleri, en büyük holderların yeniden pozisyon almasıyla %511 arttı. Bu arada, Ethereum balinalarının en büyüğü “dalıştan satın alma” fırsatını kaçırmadı.

SHIB trade hacminde rekor artış

WhaleStats’ın en büyük 100 Shiba Inu (SHIB) holder analizi, son 24 saat içinde işlem hacimlerinde %511’lik büyük bir artış olduğunu gösteriyor. Aynı şekilde, bu kategorideki holderların ortalama SHIB bakiyesi ve değeri sırasıyla %26,58 ve %24,18 oranında artış kaydetti.

PinEn büyük 100 SHIB holder analizi / Kaynak: WhaleStats

WhaleStats, kripto balinalarının milyarlarca Shiba Inu ile etkileşime girmesiyle aktif adreslerde %70’lik bir artış olduğunu bildirdi. Bu yüzden, işlem hacimlerindeki artış, artan aktivitenin hemen ardından geliyor. Balinaların tercih ettiği menüde ETH haricinde ilk sıralarda stablecoin’ler yer alıyor. SHIB ise 6. sırada bulunuyor. Onu, MATIC, UMA ve GTC takip ediyor.

Ayrıca SHIB şu anda balinalardan satın alma baskısı ile karşı karşıya. Son 24 saat içinde en büyük 2.000 ETH balinası arasında en çok satın alınan 10 token arasında yer alıyor. Balinalar, tercih ettikleri kripto parayı indirimli olarak stoklamak için sık sık dalışları kullanır. Uzmanlara göre bu, SHIB’i satın alan Ethereum balinaları için hala en basit gerekçe.

Ek olarak, daha geniş çapta benimsenme beklentisi ve yaklaşan lansmanlar bir rol oynayabilir. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Shiba Inu, Metaverse’inin inşası için The Third Floor (TTF) ile olan tarihi ittifakını açıkladı. Uzmanlar, bu nedenle Ethereum balinalarının bu potansiyel hakkında yükselişe geçmiş olmaları muhtemel. Ayrıca IntoTheBlock, büyük adreslerde %142’lik bir artış bildiriyor. Bu da 100.000 doların üzerindekileri ifade ediyor.

Shiba Inu’nun kullanım durumu balinalar arasında artıyor

WhaleStats, SHIB’nin son 24 saat içinde en büyük 2.000 ETH balinası arasında en çok kullanılan altcoin’ler arasında olduğunu bildirdi. Bu da Shiba Inu’nun faydasının balinalar arasında arttığını gösteriyor. WhaleStats tarafından bildirildiği üzere, ilk 500 ETH cüzdanı şu anda 652.266.930 dolar değerinde SHIB tutuyor.

Bu arada, SHIBburn Twitter hesapları, son 24 saat içinde dokuz işlemde 40.797.038 SHIB tokeninin yakıldığını bildirdi.

Shiba Inu balinası, çılgınca satın alıyor

Whalestats’a göre, ‘BlueWhale0113’ adlı bir ETH balinası, tek bir işlemde 321,28 milyardan fazla SHIB satın aldı. Bu işlem balinaya yaklaşık 3,72 milyon dolara mal oldu. Balina cüzdanı şu anda hala 2,49 milyon dolar değerinde SHIB tokeni tutuyor. Bu da toplam holdinginin yaklaşık %7,45’ini oluşturuyor. Bu arada, Poligon (MATIC), balina tarafından tutulan en büyük token. Toplam holdingin yaklaşık %11,49’unu oluşturuyor.

Shina Inu’nun fiyatı son 24 saatte %4’ten fazla düştü. SHIB, basın zamanında 0,000012 dolar ortalama fiyattan işlem görüyor. Hala 6,6 milyar doların üzerinde bir piyasa değeri ile ikinci en büyük meme tokeni. WhaleStats, 500 ETH balinasının en büyüğünün 652 milyon dolardan fazla Shiba Inu tokenine sahip olduğunu bildirdi. Ancak SHIB, ilk 100 Ethereum balinası tarafından tutulan en büyük token. Ellerinde 510 milyon doların üzerinde Shiba Inu var.