Analist: Bu DeFi Altcoin’in Geleceği Çok Parlak!

Merkezi borsalar ve DEX’ler boğa ve ayı dönemlerinde rekabete devam ediyor. dYdX1 ve Uniswap gibi isimler merkezsiz borsalar en büyük hacimlerine sahipler. Popüler bir kripto analisti, seçtiğini bir DeFi altcoin projesini bu iki rakip kategori arasında karşılatılıyor.

Analist, DeFi altcoin piyasasından seçimini paylaştı

Tanınmış bir kripto analisti, DEX piyasasının gerçek dünyadaki değerini, geleneksel finansla (TradFi) karşılaştırarak belirlemeye çalışıyor. Youtube kanalı InvestAnswers’ın analisti, DeFi platformu Uniswap’ın (UNI) iki tanınmış borsa veya Coinbase karşısında ne durumda olduğuna bakıyor. Analist neler yaptığını şöyle anlatıyor:

Uniswap ve TradFi DEX karşılaştırması. Değerlemelerimin çoğunu bu şekilde yapıyorum. Gerçek dünyada değeri ne olurdu, soruyorum? Uniswap, Coinbase, New York Menkul Kıymetler Borsası (NYSE) ve Nasdaq’ı açtım. Piyasa kapitalizasyonlarını ve gelirlerini hesapladım, ikisini böldüm ve çeşitli oranlar elde ettim.

Pin

Analiste göre, Uniswap bu kritere göre NYSE’den neredeyse iki kat daha pahalı. Aynı zamanda, 1 milyar dolarlık gelire kıyasla 6,7 ​​milyar dolarlık piyasa değeri var. Coinbase şu anda 2: 1’lik bir piyasa kapitalizasyonu / gelir oranına sahip. Ancak analist buna rağmen ABD’nin en büyük borsasının 2023’te zorluklar yaşayabileceğini söylüyor. InvestAnswers sunucusuna göre:

6,7’deki Uniswap, bu çok kaba metriği kullanan en pahalıdır. Coinbase aslında en ucuzudur. NYSE ve Nasdaq gibi şeyler aslında çok karlı. Önümüzdeki yıl Coinbase, satış büyümesi ve karlılıkla ilgili sorunlar yaşayabilir. Aldığı diğer tüm olumsuz basın ve haberlere ek olarak bu nedenle eleştiriliyor.

Pin

Analist UNI’den neden 4x beklediğini paylaşıyor

InvestAnswers sunucusu, DEX’lerin son zamanlardaki kötü piyasalarda genel olarak iyi performans gösterdiğini söylüyor. Analist DeFi piyasasında parlamamasına rağmen Uniswap’ın potansiyel olarak dört katına çıkabileceğini iddia ediyor:

DEX’lerin popülaritesi ve genişlemesinin yanı sıra bu ayı piyasa kışı boyunca nasıl dayandıkları ve geliştikleri göz önüne alındığında, Uniswap’ın geleceğinin oldukça umut verici olduğuna inanıyorum…. Bence DEX’lerin büyük bir geleceği olacak.

Pin

Analist UNI fiyatında mevcut seviyeleri dip olarak yorumluyor. Mevcut ivme nedeniyle önümüzdeki dönemler için 4x hedeflerini paylaşıyor:

UNI 12 ayın en yüksek seviyesinden %54 ve ATH seviyesinden %81 düştü. Uniswap bu noktadan sonra 4x yapabilir mi? Evet, olabilir, diyorum.

Son olarak Uniswap, otomatik DeFi işlemleri sağlayan bir DEX platformudur. Proje, Ethereum’daki AMM’leri daha geniş bir kitleye tanıtma planı olarak ortaya çıktı. Borsanın yerel kirpto para birimi olan UNI piyasanın en büyük 15.kripto para birimidir. Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere 24 saatte göre %8,19 ile 9.11 dolardan işlem görüyor.