Binance CEO’su Bu Altcoin’i Övdü: Zirveyi Gördü!

Binance CEO’su Changpeng Zhao, Binance’in ekosisteminin yerel tokeni olan BNB’yi övdü. Çünkü BNB, piyasa değeri ile en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’e karşı, yeni bir zirveye ulaştı. İşte detaylar…

Binance CEO’su, BNB’yi övdü

BNB, dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’e karşı yeni bir zirveye ulaşmayı başardı. Perşembe günü erken saatlerde, kripto para birimi 1.335 satoshi ile yeni bir zirveye ulaştı. BNB, riskten kaçınma hissi olmasına rağmen Bitcoin’den daha iyi performans gösteriyor. BNB/BTC çifti şimdi 12 Mayıs’ın düşük seviyesi 812 satoshi’den yüzde 64 daha yüksek. BNB, piyasa değerine göre beşinci en büyük kripto para birimi olmaya devam ediyor. Şu anda değeri 49 milyar dolar. Kripto para birimi şu anda 304 dolardan işlem görüyor.

Ayrıca Changpeng Zhao, tokenın fiyatını yalnızca biri ona bir hafta içinde mesaj attığında kontrol ettiğini iddia ediyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere BNB, geçen yılın Ekim-Kasım aylarında büyük bir yükseliş yaşadı. 2021 boğa koşusunun zirvesindeyken, kriptonun piyasa değeri 101 milyar doların üzerine çıktı. CoinGecko verilerine göre, BNB tokeni şu anda rekor seviyesinden yüzde 55.60 oranında düştü. Ancak Binance’in yerel tokeni, devam eden ayı piyasası sırasında hem Bitcoin hem de Ethereum’dan daha iyi performans göstermeyi başardı.

Pin

BTC ve ETH, boğa piyasasındaki rekor seviyelerinden sırasıyla yüzde 66,48 ve yüzde 66,03 düştü. Yine de, BNB üzerinde bir yasal belirsizlik bulutu var. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)’nun, tokenın gerçekten kayıtsız bir menkul kıymet olup olmadığını belirlemek için bir soruşturma başlattığını iddia edildi. Ancak Binance kurucu ortağı Yi He, yakın tarihli bir röportajda BNB’nin bir menkul kıymet tokenı olmadığını vurguladı. Aksine, tüm ekosistemi destekleyen bir yardımcı program tokenı olduğunu iddia ediyor.

BNB için diğer veriler neyi gösteriyor?

Bu sırada Material Indicators’tan elde edilen veriler, kısa zaman dilimlerinde token için satın alma baskısında bir artış olduğunu kaydediyor. Bireysel yatırımcılar ve orta ölçekli yatırımcıların BNB’ye atladığını iddia eden uzman Reynaldo Marquez, kripto para biriminin 300 doları desteğe çevirmeye çalıştığına işaret ediyor.

Pin

Ek veriler, BNB/USDT ticaret çiftleri için talep likiditesinin yüksek miktarda satış emri kaydederek 300 ile 320 dolar arasında düştüğünü gösteriyor. Bu seviyelerde 2 milyon doların üzerinde talep emri var ve fiyat volatilitesi için çok fazla potansiyel var. Çünkü, emir defteri daha yüksek seviyeler arasındaki likidite boşluklarını kaydediyor.