Binance CEO’su ile Bu Altcoin CEO’su Savaşta: Fiyat Düşüyor! 

Binance CEO’su Changpeng Zhao ile WazirX CEO’su Nischal Shetty arasındaki söz savaşı Cumartesi günü yeni bir boyut kazandı. Her iki kripto borsasının şefleri, tamamen kontrol sahibi oldukları için birbirlerini suçlamaya devam ediyorlar. Bununla birlikte çarpışmada WazirX (WRX) yara aldı ve fiyatı düşmeye başladı.

Binance, WazirX’in ana varlık iddialarını açıklamadı

Yeni saldırıda, WazirX CEO’su iki borsa arasındaki anlaşmanın Binance ana kuruluşunu içerdiğini bildirdi. Nischal Shetty, Dünyanın en büyük kripto borsasının yapısı hakkında medya raporlarını okuduktan sonra bunu sorduklarını belirtti. Ancak WazirX, ana varlık hakkında bazı belirsiz yanıtlar aldı. Nishcal Shetty, Binance’in yeniden yapılanma altında olduğunu söylediğini iddia etti. Aylar geçtiğini ve ekibinin hala Binance’in ana kuruluşunu beklediğini belirtti.

Pin

Nischal Shetty yazdı ve Can Binance’in Ana Varlığını adlandırmasını istedi. Ancak, orijinal anlaşmanın WazirX Technology’nin (IP) satışını içerdiğini de sözlerine ekledi. Daha sonra aynı teknoloji Binance tarafından INR piyasası için Zanmai’ye lisanslandı. Lisanslamanın ardından Binance’in kripto para yatırma ve çekme işlemleriyle kripto-kripto trade’ini yürüttüğünü vurguladı. Bu arada Zanmai, INR para yatırma ve çekme işlemleriyle INR-Kripto trade’i yapıyor.

Nischal Shetty, işbirliği yapmama iddialarını yalanladı

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere daha önce, CZ bir tweet’te Binance’in Hindistan kripto borsasının sistem kaynak kodunu, dağıtımını ve operasyonlarını Şubat 2022’de transfer etmesini istediğini belirtti. WazirX’in bunu reddettiğini kaydetti. Ayrıca, Binance’in sistemler üzerinde herhangi bir kontrolü olmadığını ileri sürdü. Binance şefi, WazirX’in onlarla işbirliği yapmadığını ve ED durumlarında da aynı şeyin olduğunu iddia etti.

Pin

Ancak WazirX CEO’su, Şubat ayında Binance ekibinin Zanmai’nin kontrolünü ele geçirmek istediğini açıkladı. CZ’nin, hala Zanmai üzerinde kontrol sahibi olmak istiyorsa, o zaman kolayca hisselerini almasının mümkün olduğunu kaydetti. Bu bağlamda CZ’nin işbirliği yapmama iddiasını reddetti. WazirX CEO’su, son 7 gün içinde ED ile çalıştıklarını belirtti. Ayrıca, ajans tarafından istenen tüm gerekli verileri gönderdiklerini ifade etti.

Binance CEO’su Changpeng Zhao ile WazirX CEO’su arasındaki söz düellosunda WazirX’in tokeni zarar gördü. Altcoin fiyatı, CoinMarketCap verilerine göre basın zamanında günlük bazda %4,87 kayıpla 0,2489 dolara geriledi. Binance borsasının yerel tokeni BNB ise %2,42 kazançla 321,09 dolardan el değiştiriyor. BNB, piyasa değerine göre kripto liginde 5. Sırada yer alıyor. Öte yandan tartışmanın diğer tarafı WRX, piyasada 280. sırada bulunuyor.

Pin