Eski Google CEO’su: Bu Kripto Para Büyük Bir Başarı!

Yeniden ortaya çıkan 2014’teki bir video, eski Google CEO’sunun lider kripto para Bitcoin’i (BTC) ‘olağanüstü’ olarak selamladığını gösteriyor.

“Lider kripto para Bitcoin, dikkate değer bir kriptografik başarıdır”

Yeniden ortaya çıkan eski bir videoda, eski Google CEO’su Eric Schmidt, Bitcoin’in (BTC) teknolojisini kriptografik sahnede büyük bir başarı olarak selamladı. Schmidt, 2014 yılında Bilgisayar Tarihi Müzesi’nde konuşurken, Bitcoin teknolojisinin önemli olduğunu söylüyor. Ancak varlığın bir para birimi olarak kullanılmasına ilişkin şüphelerini dile getiriyor.

Eric Schmidt, Bitcoin’in teknoloji kurulumunun gelecekte daha fazla işletmeye güç sağlayabileceğini belirtiyor. İlginç bir şekilde Schmidt, Bitcoin’in dünya genelinde benimsenmesinin hala düşük olduğu bir dönemde açıklamalar yaptı. Eski Google CEO’sunun duruşu, lider kripto para beklentileri için büyük bir destek olarak görülebilir. Eric Schmidt, katıldığı panelde şunları söylüyor:

Bitcoin dikkate değer bir kriptografik başarıdır. Dijital dünyada kopyalanamayan bir şey yaratma yeteneği muazzam bir değere sahiptir. Bitcoin mimarisi, kelimenin tam anlamıyla kopyalanamayan bu defterlere sahip olma yeteneği inanılmaz bir gelişmedir. Pek çok insan bunun üzerine iş kuracak.

Pin

Eric Schmidt’in kripto teknolojisine ilgisi

Genel olarak, Schmidt’in Bitcoin’in teknolojisini ele alması, kripto para birimlerinin altında yatan teknolojiye odaklandığını vurguladığı yakın tarihli bir vahiy ile uyumlu. Eski Google CEO’su, şimdi de Web3’e olan ilgisini paylaştı. Schmidt, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Birey olarak kimliğinizi kontrol edebileceğiniz ve merkezi bir yöneticinizin olmadığı yeni bir model internet. Bu açıdan çok güçlü. Çok baştan çıkarıcı ve çok merkezi değil.

Pin

Eski Alphabet teknik danışmanı, Web3’e olan ilgisinin, dijital para birimlerinin belirli arz ve talep özelliklerini etkileyen bir sistem olan tokenomik etrafında toplandığını doğruluyor. Yıllar geçtikçe, eski yöneticinin kripto alanındaki ilerlemelerini giderek artırdığını belirtmekte fayda var. Örneğin, Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere 2021’de firmanın strateji danışmanı olarak Chainlink ekibine katıldı. Ayrıca teknoloji sektörünün geleceğini vurgulayan “The Age of AI” kitabının yazarlarından birisi.

Eski Google CEO’sunun mevcut Blockchain’lere yönelik eleştirisi

Ek olarak, Schmidt, çoğunluğun saldırıya uğramamalarını sağlamaya odaklandığını belirtiyor. Bu kapsamda, mevcut Blockchain’leri eleştiriyor. Bunun bir zaman kaybı olduğunu düşünüyor. Eleştirisi, sektörün tanımlı olmadığını savunarak Metaverse kavramına kadar uzanıyor. Bu arada, başka bir yerde Schmidt, kripto para birimlerine “biraz” para yatırdığını da açıkladı. Ancak, yatırım yaptığı herhangi bir kripto para biriminin adını vermeye yanaşmadı.