Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analist, Portföyünü Açıkladı!

Bitcoin, birçok kripto para yatırımcısının odağında olmaya devam ediyor. Ünlü trader’ın son paylaşımına göre, Brandt’in en büyük yatırımları Bitcoin (BTC)’de bulunmakta. İşte detaylar…

Peter Brandt, en çok Bitcoin yatırımı yaptı

Trader Peter Brandt’in kendi gönderisine göre sahip olduğu en büyük pozisyonlardan biri Bitcoin. Brandt, bunu açıklarken “Real Time with Bill Maher” programından bir klibin tanıtımını yaptı. Bu klipte programın sunucusu, kripto para endüstrisi ve Dogecoin (DOGE) dahil olmak üzere belirli coin’ler ile dalga geçiyordu. Brandt, bölümün yayınlanmasından sadece birkaç hafta sonra, Bitcoin’in 57.000 dolar ile yerel bir zirveye ulaşmasının komik olduğunu da sözlerine ekledi. Kripto topluluğu kıdemli traderlar karşı döndükten sonra, son birkaç ayda değerinin yarısından fazlasını kaybetmesine rağmen Bitcoin’in hala en büyük pozisyonlarından biri olduğunu açıkladı.

Brandt daha sonra 2018’in sonlarında tahsis edilen coin’ler için farklı bir risk yönetimi stratejisi kullandığını ekledi. Brandt için bu noktada bir diğer büyük pozisyon altın oldu. Portföyünün yüzde 60’ı altın ve Bitcoin olarak görülüyor. Bunlar, tüm USD cinsinden yatırımlara karşı bir riskten korunma olarak görülmekte.

Bugün piyasa ne durumda?

Peki, Bitcoin bugün piyasada nasıl hissediyor? Kripto para piyasasındaki tüm olumsuzluklara rağmen, BTC 23.100 dolar fiyat eşiğinin üzerine geri dönerken dijital altın bazı güç belirtileri gösteriyor. Bitcoin son 24 gündür yükseliş trendinde hareket ediyor. Bu yüzden ilk kripto para biriminin kısa vadeli bir yükseliş trendinde olduğunu söyleyebiliriz. ABD Merkez Bankası (FED) tarafından yapılan son faiz artışı ve ABD Başkanı Joe Biden’in ülkenin resesyona girdiğini kabul etmeyi reddetmesinin ardından, birincil kripto para birimi geçen hafta 24.500 doların üzerine çıktı. 13 Haziran’dan bu yana en yüksek fiyat seviyesine sıçramıştı.

Pin

Ancak varlık o noktada başarısız oldu ve hafta sonunun çoğunu geçirdiği 23.000 dolara geri döndü. Yeni haftanın başlangıcı küçük bir düşüşle ve 24.000 dolara sıçrayarak başladı. Ancak BTC bu seviyeyi geri alamadı. Böylece 23.000 dolara geri düştü. Şimdi de orada oturuyor. Bu nedenle, piyasa değeri bir kez daha 450 milyar doların altında. Öte yandan, Binance Coin yerel zirveleri kaydetmeye devam ediyor. Son 24 saatteki yüzde 5’lik bir artış, BNB’yi yaklaşık 320 dolara itti.

Ripple, Cardano, Solana, Polkadot, Dogecoin, Shiba Inu, Polygon ve Avalanche da daha büyük ölçekte yeşil renkte. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere, FLOW ise META’nın (eski adıyla Facebook) Flow Blockchain’ini entegre edeceğini açıklamasından bir gün sonra yaklaşık yüzde 60 oranında patladı.