Dego Finance Nedir? DEGO Coin Ne İşe Yarar?

Dego Finance, merkeziyetsiz finans (DeFi) ve değiştirilemez tokenler (NFT) oluşturulan özel bir blok zinciri olarak tanımlanmaktadır. Bu makalede Kriptokoin.com olarak “Dego Finance nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Ek olarak proje hakkında merak edilen diğer konulara değineceğiz.

Dego Finance nedir? Ne işe yarar?

Dego Finance, iki işlevi olan bir NFT+DeFi protokolü ve altyapısıdır. Proje, kullanıcıları blok zinciri alanına çeken bağımsız ve açık bir NFT ekosistemi olarak hareket eder. Ek olarak NFT Suite, tüm NFT yaşam döngüsünü kapsayan, herkesin NFT yayınlamasına, açık artırmalara katılmasına ve NFT ticareti yapmasına olanak tanıyan hizmetler sunar. Bununla da yetinmeyen Dego Finance ayrıca zincirler arası bir Katman 2 altyapısı sağlamak için bir NFT protokolü oluşturuyor. Platform; Binance Smart Chain, Ethereum ve Polkadot gibi çoklu blok zincirleri üzerine inşa edilmiştir. Bu sayede blok zinciri projelerinin kullanıcılar kazanmasını, token dağıtmasını ve çeşitli NFT uygulamaları geliştirmesini sağlar.

DEGO coin nedir?

DEGO, Dego platformunun yardımcı program tokenidir. Aşağıdaki kullanım durumlarına sahiptir:

Yönetişim: DEGO token sahipleri, projenin ekonomisini ve gelişmelerini yönlendirmek için platform parametrelerine oy verecek.

Teşvikler: DEGO; gelecekte ödül avcılığına, tavsiyelere ve diğer programlara kullanıcı katılımını teşvik etmek için kullanılır.

NFT Suite: NFT basımı, stake, açık artırma, ticaret ve daha fazlası için DEGO tokenleri gereklidir.

Sistem Vergisi: DEGO tokenleriyle işlem yapan kullanıcılar bir temettü havuzuna katkıda bulunacaktır.

Dego Finance nasıl çalışır?

Protokol, genel DeFi protokollerine benzer özelliklere sahiptir. NFT’lerin yalnızca benzersiz öğelerin dijital temsilleri olmaktan daha fazla potansiyel kullanım durumu vardır. Böylece protokol, NFT ticareti, madenciliği ve açık artırmaya izin verir. Dego geliştiricileri, geliştiricilerin NFT’ler için blok zinciri projeleri oluşturabileceği bir katman 2 çapraz zincir sistemi dahil etmek istiyor. Ayrıca Dego, NFT’lerin DeFi alanında daha anlamlı bir role sahip olabileceği bir ekosistem sağlamayı hedefliyor. NFT’lerin ve DeFi’nin toplu olarak benimsenmesini hızlandırmak için protokol, kullanıcıların blok zinciri keşfetmesine olanak tanır. Ayrıca, varlıklarının yanı sıra madencilik yapmalarına ve ihraç etmelerine, tokenlerini ve NFT’lerini Treasureland’de dağıtmalarına ve dağıtmalarına olanak tanır. Platform, Çinli blockchain güvenlik firması Beosin tarafından denetlendi. Firma herhangi bir yüksek güvenlik sorunu bulamadı.

DEGO coin nasıl alınır?

Proje şu anda çok sayıda kripto para borsasında işlem görmektedir. Bununla birlikte projeye yatırım yapmak isteyen kişiler, projenin işlem gördüğü borsalardan birinde hesap açmalıdır. Dego Finance’ın işlem gördüğü borsalar şu şekilde sıralanmaktadır: Binance, MEXC, CoinTiger, KuCoin.