Ethereum’u Bırakanlar Bu Altcoin’e Koşuyor: Yüzde 493 Yaptı!

Optimism’in Ethereum 2. Katman Blockchain aracılığıyla Aave’de varlık ödünç veren ve ödünç alan kullanıcılarının artık ek OP token ödülleri kazanması mümkün. OP token likidite madenciliği artık Aave’nin Optimism versiyonunda aktif. Güncelleme yayınlandığından beri, Optimism’de Aave’ye yapılan para yatırma işlemleri %493 arttı.

Ethereum kullanıcıları Optimism’e akın ediyor

Optimism, başka bir token ödülü turu başlattı. Ethereum Layer 2 ağı, Perşembe günü, Blockchain’in “OP Summer” dediği şeyin bir parçası olan en son likidite madenciliği programının başladığını duyurdu. Proje, önümüzdeki 90 gün içinde kullanıcılarına dağıtılmak üzere DeFi kredi devi Aave’ye 5 milyon OP token tahsis etti.

Güncelleme yayınlandığından beri, kullanıcılar yüz milyonlarca dolarlık tokeni Optimism’e bağladı. Ek OP tokenleri kazanmak için bunları Aave’e stake etti. Defi Llama’nın verilerine göre, Ethereum Katman 2 ağındaki Aave mevduatları son 24 saatte %493 arttı. Basın zamanında, Aave V3 on Optimism, akıllı sözleşmelerinde kilitli olan 420 milyon doların biraz altında varlığa sahip.

Pin

Aave likidite madenciliği programı, Optimism konusunda şimdiye kadarki en büyük program. Bununla birlikte, ilk de değil. Ethereum rollup, yerel OP yönetişim tokenini Mayıs ayında piyasaya sürdü. Bu yüzden, diğer birkaç protokol teşvikleri dağıtmaya başladı. Bunlar arasında otomatik piyasa yapıcı Velodrome, merkezi olmayan takas uygulaması Perpetual Protocol ve spor bahisleri uygulaması Overtime Markets yer alıyor.

Optimism, token teşvikleriyle TVL’sini artırdı

Optimism, OP token teşvikleri sayesinde kullanıcı tabanını ve zincirdeki akıllı sözleşmelerde kilitli varlıkların toplam değerini önemli ölçüde artırdı. L2Beat verilerine göre, yerel OP tokeni hariç, ağın toplam kilitli değeri, OP tokeninin 31 Mayıs’ta piyasaya sürülmesinden bu yana %63 arttı. Daha yakın zamanda, Aave likidite madenciliğinin başlaması, toplam kilitli değeri %27 daha artırdı. Optimism şu anda toplam kilitli değer (TVL) olarak yaklaşık 1,51 milyar dolar tutuyor. Yalnızca Arbitrum’un Katman 2 yarışında 2,48 milyar doları takip ediyor.

Pin

Optimism, Ethereum’u ölçeklendirmek için çalışan önde gelen Katman 2 projelerinden biri. İşlemleri bir araya toplamak ve onay için Ethereum main net’e geri göndermek için Optimism Rollups kullanıyor. Optimism gibi toplamalar, kullanıcılara main net üzerinde işlem yapmaya kıyasla önemli miktarda gaz tasarrufu sağlıyor. Örneğin, L2 ücret verileri, Optimism’de token takas etmenin mevcut maliyetinin, Ethereum’daki 6,49 dolara kıyasla 0,36 dolar olduğunu gösteriyor.