Hesaplar Değişti: 2 Analist, Dikkat Edilecek 6 Altcoin Duyurdu!

Kripto para piyasası son haftalarda hafif kazançlarla toparlanmaya başladı. Bununla birlikte birçok analist, yükselmesini beklediği kripto para birimlerini paylaştı. Ancak son verilere göre hesaplar değişti. Şimdi 2 analist, bazı altcoin projeleri hakkında uyarı yapıyor. Onlara göre bu kripto paralarda, önümüzdeki haftalarda büyük kayıpların ortaya çıkması mümkün.

“Bitcoin için bu seviyeleri görecek”

Altcoin Sherpa adlı kripto para analisti, 180.800 Twitter takipçisine BTC fiyatı hakkında konuştu. Takma isimli analist, Bitcoin’in (BTC) çok uzak olmayan bir gelecekte 28.000 doları tekrar göreceğini öne sürüyor. Ayrıca, 30 Temmuz’da 24.500 doların üzerindeki kısa süreli artışın tatmin edici olmadığını söylüyor. Ona göre bahsi geçen artış, BTC’nin güçlü bir yükseliş trendine tanık olduğu anlamına gelmiyor. Analist, Ethereum’un (ETH) BTC’den önce patlayacağını tahmin ediyor. Ancak BTC’nin, 22.000 ila 23.000 dolar aralığında daha yüksek bir dip bulabileceğini de ekliyor. Ona göre böyle bir senaryoda lider kripto para biriminin, toparlanma yoluna gitmesi mümkün.

Pin

“Bu altcoin projelerine dikkat”

Analist, BTC uyarısının ardından bir altcoin projesinden bahsediyor. Buna göre Altcoin Sherpa, Solana’nın  kenarda oturduğunu söylüyor. Ayrıca, 32 dolar ile 47 dolar aralığında daha fazla yukarı ve aşağı hareket beklediğini ifade ediyor. Solana, geçen Cumartesi günü zirveye ulaşan piyasa genelindeki rallide, yavaş bir düşüşe tanık oldu. Ancak SOL son 24 saat içinde %2,08 yükseliş yaptı ve 40,39 dolardan el değiştiriyor.

Pin

Sherpa, Ethereum layer-2 çözümü Optimism’i (OP) de inceledi. Popüler analist, altcoin projesinin son birkaç haftadaki büyük ralli yaptığından bahsetti. Ardından, bu ralliden sonra, diğer daha agresif kripto yatırımlarına karşı korunma amacıyla OP’yi pozisyonlarını kısaltmayı hedeflediğini açıkladı. Geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkan bir dizi yükseliş, OP fiyatının 2,24 dolara ulaşmasını sağladı. Ralli başlamadan önce, yani Temmuz ortasında OP, 0,50 doların altındaydı. Ancak o zamandan beri önemli bir fiyat yükselişi gördü. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Optimism, yazım sırasında 1,93 dolardan el değiştiriyordu.

Pin

“Bu 2 altcoin yükseliş sinyali veriyor”

Bir diğer analist ise Ripple fiyatına bakıyor. XRP fiyatı, daha düşük seviyelere doğru ilerlediği için birikim aşamasında işlem görüyor. Bununla birlikte, sosyal katılımlar, son 90 günün en yüksek noktası olan 11.47 milyonu aşan çok yüksek bir seviyeye ulaştı. Son fiyat hareketiyle varlık muhteşem bir şekilde yükseldi ve Cardano’yu geride bırakarak altıncı sırayı aldı. XRP fiyatı önceden belirlenen direnç ve destek seviyeleri arasında dalgalanıyor ancak eğilim yükselişte gibi duruyor. Bu nedenle analist, varlığın yükselmesi ve önümüzdeki birkaç saat içinde ani direnci 0,4 dolardan vurması bekliyor. Fiyat düşüşü olasılığı azalmış gibi görünüyor. Ancak, düşüş baskısının da tamamen ortadan kalkmamış olması mümkün. 

Pin

Polygon fiyatı da devasa bir şekilde yükseliyor. Bu nedenle, en büyük 500 ETH balinasının elindeki ilk 3 altcoin arasında yer alıyor. Buna ek olarak, sosyal duygular da son 90 gündeki en yüksek nokta olan 27.89K ile günlük zirvelere ulaştı. Böylece toplam 1.18 milyon mansiyonu gördü. MATIC fiyatı, fiyatların kanalın orta bantlarından sıçradığı yükselen paralel bir kanal içinde sallanıyor. Varlık, bu seviyelerdeki düşüş baskısına büyük ölçüde direniyor ve bu nedenle kısa bir konsolidasyondan sonra yükselmesi bekleniyor. İlk hedef 1 doları geri almak ve haftalık ticareti 1,2 doların üzerinde kapatmak olacaktır.

Pin

“Ethereum, Merge yaklaşırken yatırımcıları topluyor”

Ethereum fiyatı, alt trend çizgisinden iyi bir şekilde yükseldi. Böylece Goreli testnet birleştirmesinden önce büyük bir güç sergiledi. Sepoli test ağının başarısı varlığı bir dereceye kadar yükseltti. Bununla birlikte analist, Goreli test ağının da fiyatı büyük ölçüde artırması bekliyor. Son olarak, Merge adı verilen PoW’dan PoS’a geçiş, daha sonra sağlam bir yükseliş trendini ateşleme potansiyeli taşıyor. Altcoin fiyatı yükselen üçgenin zirvesine yaklaşıyor. Bu nedenle bu arada 1750 dolara ulaştıktan sonra reddedilmesi mümkün. Bununla birlikte, fiyatın 1700 doların üzerine çıkması muhtemel. Bu durumda ETH 1820 dolar olan Fibonacci seviyesinin üzerine çıkma potansiyeli taşıyor. Ancak varlık, aşağı yönlü kırılırsa, 1680 dolardan düşük seviyeleri tekrar test etmesi mümkün. Ek olarak analist, Merge yükseltmesinin Ethereum’u 2000 doların üzerine çıkaracağını tahmin ediyor.

Pin

“Binance Coin’in bu seviyelere çıkması mümkün”

Binance Coin fiyatı , son fiyat hareketiyle bir kez daha 300 doların üzerine çıktı. Varlık, simetrik üçgenin üst direncini kesti ve 320 doları kırdı. Burada fiyat, varlığı 310 dolar seviyelerine geri çekmeye zorlayan bir düşüş baskısı ile karşı karşıya. Bununla birlikte, boğalar güçlü duruyor. Ayrıca, en erken zamanda hakimiyetlerini yeniden kazanacak gibi duruyorlar. Altcoin fiyatının bir süreliğine iyi bir şekilde konsolide edilmesi gerekiyor. Ardından analist, 330 doların üzerindeki ani dirence yöneleceğini tahmin ediyor. Fiyatın bu seviyelerde düşüş baskısına dayanması mümkün. Böylece BNB’nin, aylık ticaretin sonunda 400 doların üzerindeki bir sonraki dirence doğru ince bir şekilde yükseliş yapması mümkün.

Pin