Kurumsal Yatırımcılar Bu 3 Altcoin’e Para Koyuyor!

Bu yıl kripto para piyasası için acımasız bir ikinci çeyrek beklentileri oldukça yüksek. Bu nedenle, kurumsal yatırımcılar bir kez daha oyuna geri döndü. CoinShares’in son raporuna göre, kripto fonlarındaki kurumsal aylık girişlerin sayısı arttı. Ayrıca, 2022’nin Temmuz ayı boyunca 2022 yılındaki en güçlü dönemini geçirdi. Bununla birlikte, kurumsal yatırımcılar artsa da her altcoin bundan pay almıyor. Son verilere göre şirketler, en çok bu altcoin projelerini seviyor ve biriktiriyor. İşte ayrıntılar…

Kurumsal girişler artıyor

Verilere göre, Temmuz 2022’deki tüm aylık girişler 474 milyon dolara denk geliyordu. Aslında bu girişler önceki ay olan Haziran’ı telafi ediyordu. Haziran ayında, toplam 481 milyon dolar çıkış gerçekleşti. Temmuz girişleri, Haziran çıkışlarını neredeyse tamamen düzeltti. Makroekonomik nedenlerle ortaya çıkan dalgalanmalar uzun süredir piyasayı sarsmasına rağmen altcoin varlıkları Ağustos ayı için güçlü bir duruş sergiliyor. Kripto para piyasasına girişler artıyor ve buna bağlı olarak varlık fiyatları yükseliyor. Bitcoin iki hafta önce 20.000 doların altına düşme tehlikesindeydi. Şimdi ise “24.000 doları kırabilecek mi” sorusu tartışılıyor.

Pin

Geçen hafta, kripto para birimlerinin ürünleri, 81 milyon ABD doları tutarında net girişe sahne oldu. Bu, 2022’nin ikinci çeyreğinin ayı piyasasının ardından geldi. Ayrıca, üst üste 5 hafta boyunca süren girişlerin son halkası oldu. Beş hafta boyunca gerçekleşen net girişlerin değeri 0,53 milyar dolara sahipti. Yani, yönetim altındaki toplam varlıkların (AuM) %1,6’sını oluşturuyordu.

Kurumsal yatırımcılar bu altcoin projelerine yöneldi

Geçen hafta lider kripto para birimi Bitcoin’in yatırım ürünleri büyük girişlere sahne oldu. BTC, toplam 85 milyon dolar değerinde net giriş kaydederek lider konumda yer aldı. Bununla birlikte, kısa Bitcoin çıkışları da piyasada mevcuttu. Bu çıkışlar 2,6 milyon dolar değerindeydi. Bahsi geçen çıkışın özel bir anlamı var. Bitcoin son 5 haftadır devamlı olarak giriş görüyordu. Ancak son haftada çıkış da yaşadı. Kendini Ethereum Katili olarak tanımlayan ünlü altcoin projesi Solana da kazançlar elde etti. Ancak Solana’nın girişleri Bitcoin’e göre oldukça düşüktü. Katman-1 Blockchain ağı SOL, 1,5 milyon dolar değerinde kurumsal yatırımcı girişine tanık oldu. Buna ek olarak Solana, 2022’nin başından bugüne kadar toplam 114 milyon dolar değerinde kurumsal girişe sahne oldu. Görünüşe göre altcoin, kurumların en beğendiği projeler arasında yer alıyor.

Pin

Kurumsal yatırımcıların en çok giriş yaptığı bir diğer altcoin ise Polkadot (DOT)’tu. DOT, geçen hafta toplam 0,4 milyon ABD Doları tutarında giriş gördü. Kurumsal kripto para girişlerinin büyük bölümü Kuzey Amerika’dan geldi. Bununla birlikte dijital paralarda gittikçe daha fazla yükseliş havası ortaya çıkıyor. Ancak ticaret faaliyeti çok düşük seyrediyor. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, yükseliş havasına rağmen ticaret faaliyeti düşüyor ve bu yatırım riski yaratıyor. Bu yılki haftalık ortalama ticaret hacmi 2,4 milyar dolardı. Ancak mevcut olarak 1,4 milyar dolara kadar düştü. Sonuç olarak Ağustos ayında kripto para fiyatlarında büyük değişimler görmemiz mümkün. Ethereum’un Merge yükseltmesi çevresinde oluşan yükseliş rallisinin bu ay devam edip etmeyeceğini hep birlikte göreceğiz.