Wells Fargo, Target’ın derecesini “ağırlık artır” seviyesine çıkardı

Yazar – Senad Karaahmetovic

Bir Wells Fargo analisti, hisse başına 195 dolar fiyat hedefi ile Target (NYSE:TGT) derecesini “eşit ağırlık”tan “ağırlık artır”a çıkardı.

Target’in “kazancında doğru fiyatta yeterince takdir edilmeyen toparlanma” sunduğunu, böylece hisse senedindeki satışı göz önüne alınca uzun tarafa geçme fırsatı olduğunu söylüyor.

Analist, dereceyi artırmasının ardındaki dört ana faktörü şöyle özetledi:

“1) Envanterle ilgili yanlış adımlarından dolayı şirket eleştirilmeyi hak ediyor ancak sadece bu değil, yönetimin nihai aksiyonu pandemi zamanındaki artışları korumaya yardım etmiş olmalı (günün sonundaki gerçek ödül). 2) TGT, perakendede en erken ve en büyük marj darbesini alandı ve nispeten bu noktada daha düşük riske ve daha hızlı toparlanmaya işaret ediyor. 3) Yatırımcılar kazançların toparlanması konusunda çok karamsar görünüyor: 2023’te ortalık sakinleştiğinde hisse başına kazancın, 11 dolara yakın gözüken bir satın alma çubuğuna karşı 12,70 dolar olacağını düşünüyoruz. 4) Uygun risk-kazanç.”

Analist, 195 dolarlık hisse fiyatı hedefinin yanında en iyi senaryoda 220 dolarlık bir hedef de belirledi. Yeni fiyat hedefi, yaklaşık %20 artış anlamına geliyor.

Target hisseleri Pazartesi günü piyasa öncesinde yaklaşık %2 artış yaşadı.