Merge Dopingiyle Patlayabilecek 4 Altcoin Bunlar!

Ethereum Merge’ü, son test ağı (testnet) Goerli’nin başarılı bir şekilde başlatılmasından sonra 15 ve 16 Eylül’de gerçekleştirilecek şekilde ayarlandı. PoW’dan PoS’a yaklaşan geçişin, düşük hızda yüksek gas ücreti sorunuyla karşı karşıya kalan ikinci en büyük kripto için tabloları değiştirmesi bekleniyor.  Ancak Merge, diğer altcoin projelerini de olumlu etkileyebilir. İşte detaylar…

En büyük altcoin olan Ethereum’da Merge’ü ile yaşanacaklar

Ethereum’un 19 Eylül’de proof-of-work konsensüs algoritmasından proof-of-stake’e geçmesi bekleniyor. Bununla birlikte, Merge’ün bu sorunları çözmesi ve ETH fiyatında yükseliş ivmesi yaratması bekleniyor. Öte yandan, duyurunun ardından ETH fiyatları 2.000 doların üzerine çıkarken sosyal hacim önemli ölçüde arttığı için topluluk oldukça heyecanlı görünüyor. ETH fiyatı, uzun bir süre 1.750 doların altında kaldıktan sonra 10 günün en yüksek seviyesini kırdı. Şu an ETH, yüzde 5.4’lük bir yükseliş ile 1.996 dolardan el değiştiriyor. Bu sırada, ETH ile birlikte, Merge nedeniyle fiyatında artış görülebilecek birkaç kripto para var. İşte analist uzmanlara göre, Merge ile yükseliş görecek coin’ler…

Altcoin Lido DAO (LDO) için yükseliş beklentisi

Yaklaşan Ethereum merge’ü, madencileri doğrulayıcılarla değiştirecek. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere doğrulayıcıların, 32 Ethereum stake etmesi gerekiyor. Bu staking yöntemi, kâr amacı gütmeyen stakerlardan ETH alan ve Ethereum’da bir doğrulayıcı olmak için karı bir araya getiren platformlar için kapılar açtı. Lido DAO, bu tarz bir platform sunar. Lida DAO, Merge’ün resmi akıllı sözleşmesi kapsamında kilitlenen değerden en büyük stake hizmeti platformlarından biridir. Firma, ETH 2.0 sözleşmesine 4.15 milyon ETH yatırdığı için ikinci sırada yer alıyor.

Bu nedenle, eğer Ethereum birleşmesi başarılı olursa, Lido DAO kesinlikle büyük fayda sağlayacaktır – sadece firmaya değil, hatta yerel tokenları LDO’ya da. LDO, Ethereum’un PoW’den PoS’e olası geçişini açıklamasının hemen ardından 14 Temmuz’dan bu yana yüzde 200’den fazla bir artışa tanık oldu.

Pin

Ethereum Classic (ETC) de boğa koşusunda

Madenciler Ethereum ağından çıkıp Ethereum Classic’e geçmeyi planladıkları için Ethereum Classic (ETC), son birkaç haftadır bir boğa koşusu yaşıyor. Ethereum Classic, 2016’daki tartışmalı bir hard fork’un sonucu olduğu için, mevcut PoW Ethereum ağının neredeyse tüm teknik özelliklerine sahip, bu da onu ETH madencileri için ideal bir sığınak haline getiriyor. Fiyat hareketi açısından, Ethereum Classic, Ethereum Merge’ün açıklandığı günden bu yana neredeyse yüzde 200 arttı. Bu nedenle, birleşme ile birlikte fiyat artışının devam etmesi muhtemeldir.

Optimism (OP) de yükselebilecek coin’ler arasında

Listedeki sonuncusu altcoin Optimism (OP). Optimism, Ethereum için bir yedekleme ve geri yükleme hizmetidir. Büyük miktarlarda off-chain işlem kayıtlarını gruplar halinde birleştirir. Konsensüse varıldıktan sonra sonuçları Ethereum ana ağına iletir. Merge’den sonra Optimism (OP) bile fiyatta olumlu bir ivme yaşayabilir. Optimism’in yerel yönetim tokeni OP, Merge duyurusundan bu yana yaklaşık yüzde 250’lik bir artış gördü.