Milyonluk Aboneli Analist: Bu Altcoin Gelecek Ay Fırlayabilir!

Lider altcoin Ethereum’un merakla beklenen Merge’ü yaklaşıyor. Bu da kripto para yatırımcılarını heyecanlandırıyor. Bu arada kripto kanalı Coin Bureau’nun sunucusu, Polygon’un (MATIC) önümüzdeki ay Ethereum Merge’den önce yükseleceğini tahmin ediyor.

“Polygon (MATIC), toparlanma belirtileri göstermeye başladı”

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Eylül’de planlanan Ethereum Merge yaklaşıyor. Popüler bir kripto analisti, Blockchain ölçeklendirme çözümü Polygon’un (MATIC), Ethereum’un (ETH) çok beklenen Merge’ünden önce toplanmaya hazır olduğunu söylüyor. Yeni bir video güncellemesinde, Guy takma adlı Coin Bureau’nun sunucusu, MATIC’in son birkaç ay boyunca birçok yükseliş gelişimi görmesine rağmen mücadele ettiğini kaydediyor. Bu bağlamda analist şu değerlendirmeyi yapıyor:

MATIC tokeni, kripto ayı piyasası tarafından sert bir şekilde vuruldu. Projeyi en son Mart ayında ele aldığımdan bu yana yaklaşık %50 düştü. Ancak bazı toparlanma belirtileri göstermeye başladı. Kripto ayı piyasasının yanı sıra, MATIC tokeni, son birkaç ayda dolaşımdaki arzındaki büyük artış gösterdi. Bunlarla birlikte satış baskısı tarafından bastırıldı. Mart ayından bu yana MATIC’in arzı yaklaşık 340 milyon arttı.

Pin

Guy, altcoin için yaklaşık %50’lik bir ralli öngörüyor

Analiste göre, MATIC, Ethereum’un bir Proo of Work (PoW) mekanizmasından bir Proof of Stake (PoS) mekanizmasına güncellemesi olarak mücadelelerine rağmen yükselmeye hazır görünüyor. Guy, ölçeklendirme çözümlerinin daha çevre dostu hale geleceği için Polygon’un Merge’den yararlanacağını söylüyor. Analist, görüşünü şu şekilde açıklıyor:

MATIC, bu temellerden bağımsız olarak kısa vadeli rallisine devam edecek gibi. Bunun nedeni, Ethereum’un yaklaşan PoS’a geçişi. Bu da MATIC gibi tokenlere fayda sağlayacak. Kabul edilebilir amatör teknik analize dayanarak MATIC’in, Eylül ortasında Ethereum’un Merge’üne kadar 1,50 dolara kadar yükselmesi mümkün. Bu, ETH’nin şimdi ve o zaman arasında 2 kata kadar artış öngören kendi fiyat hareketiyle tutarlı.

Pin

“Merge, kurumsal yatırımcıların Polygon’a yönelik ilgisini artıracak”

Analiste göre, bu aynı zamanda çok mantıklı. Çünkü Merge, ölçeklendirme çözümlerini genişletme yoluyla Ethereum’u daha çevre dostu hale getirecek. MATIC de bu olumlu ortamdan kesinlikle fayda sağlayacak. Bu nedenle analist, kurumsal yatırımcıların Polygon’a yönelik zaten yüksek olan ilgisini artıracak. Analist deva ederek, şu yorumu yapıyor:

Ayrıca, Merge sonrası Polygon ölçeklendirme çözümlerine hala ihtiyaç duyulacak. Çünkü Merge, Ethereum’un işlem hızlarını veya ücretlerini o kadar fazla etkilemeyecek.

Bu arada CoinMarketCap verilerine göre MATIC, basın zamanında  0,9166 dolarda işlem görüyordu. Altcoin, günlük bazda %0,65 artış kaydederken, haftalık bazda %3,91 kayıp gördü.