Popüler Analist: Bu Altcoin, Solana’dan Çok Daha Büyük!

Crypto Quant analisti, lider altcoin rakiplerinden Cardano’nun Solana’dan daha büyük olduğunu söylüyor. Cardano ve Solana’nın son zamanlardaki performansına karşılaştırmalı olarak bir göz attık.

İki altcoin arasındaki rekabette kim üstün gelecek?

Analist Benjamin Cowen, bilgisayar korsanlarının Solana’nın ağından para çalmasının ardından Cardano’nun Solana’dan daha iyi olduğunu iddia ediyor. Bir süredir, çeşitli Blockchain ağlarından hangisinin diğerlerinden daha iyi olduğu konusunda devam eden bir tartışma var. Tartışma bazen hayranların en sevdiklerinin en iyisi olduğunu iddia ettiği iki kanala kadar iniyor.

Ancak, işler kendiliğinden düzeliyor ve Cardano ile Solana arasındaki tartışmayı dramatik bir şekilde sonlandırıyor gibi görünüyor. Solana ağına bir şey oldu ve bu iyi değil. Cardano ve Solana Blockchain’leri arasındaki rekabet son zamanlarda hararetli bir konu. Ancak Solana, özellikle güvenlik ve güvenilirlik konusunda savaşı kaybediyor gibi. Birincisi, Cardano ağı hiç saldırıya uğramadı. Ayrıca, son beş yıldır off-line olacak kadar kesinti yaşamadı.

Pin

Benjamin Cowen: Cardano > Solana

Öte yandan, Solana bu iki konuda çeşitli vesilelerle sorun yaşadı. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, en son olay Ağustos 2022’nin başında meydana geldi. Haftanın başlarında bildirdiğimiz üzere, Solana ağı saldırılarla tehlikeye girdi. Bu saldırı, yaklaşık 8.000 cüzdandan yaklaşık 5,8 milyon dolarlık bir kayba yol açtı. Neyse ki, Binance borsası tarafından yapılan bir ön araştırma, saldırının soğuk depodaki ve merkezi borsalardaki donanım cüzdanlarını etkilemediğini belirledi.

En güncel araştırmalar ayrıca Solana Exploit’in Eğim Cüzdanına Bağlı olduğunu ve Blockchain’in kendisi ödün vermeden kaldığını gösteriyor. Ancak talihsiz olay, Crypto Quant’tan Benjamin Cowen gibi insanların Cardano’yu Solana’dan çok daha iyi ve daha büyük ilan etmesine yol açtı. Benjamin bu amaçla bir tweet paylaştı. Öyle görünüyor ki Cardano severler onunla aynı fikirde.

Bu arada Cardano Kurucusu Charles Hoskinson kısa süre önce Solana ile işbirliği olasılığını düşürdü. Hoskinson, Solana’yı eski Nintendo konsollarıyla karşılaştırdı. Solana ayrıca bazı ağ kesintileri yaşadı. DDoS saldırıları nedeniyle sonraki yıl işlemlerinde yavaşlama oldu.

İlginç bir şekilde, bilgisayar korsanlığı olayının Solana’nın piyasa durumu üzerinde fazla bir etkisi olmadı. Şu anda, SOL son 7 günde %7,52 düşüşle 40,63 dolar civarında işlem görüyor. ADA ise %1,26 kayıpla 0,5171 dolardan el değiştiriyor. Solana piyasa değeri bakımında ilk 10’da 9. pozisyonda oturuyor. Rakibi Cardano ise Solana’nın hemen üzerinde 8. sırada duruyor.