SHIB Yatırımcılarında Çarpıcı Değişim: Yeni Proje Duyuruldu!

Kripto para yatırımcılarını odak noktalarını değiştirdikçe, Shiba Inu’nun (SHIB) uzun vadeli yatırımcısı sayısı artıyor. Bu esnada, Shiba Inu grubu kaygı ve belirsizlikleri ortadan kaldırmak için yeni bir projeyi duyurdu.

Shiba Inu yatırımcılarının dağılımı çarpıcı biçimde değişti

IntoTheBlock tarafından sağlanan datalara nazaran, Shiba Inu’nun (SHIB) uzun vadeli yatırımcısı sayısı artıyor. Bilgilere nazaran, SHIB yatırımcılarının %26’sı cüzdanlarını bir yıldan uzun müddettir koruyor. Yüzde 70’lık kısım, bir yıl içinde cüzdanlarını boşalmayı tercih ediyor. Bir aydan kısa mühlet SHIB tutan yatırımcıların oranı %4 oldu.

Pin

Haziran ayında, Shiba Inu yatırımcılarının yalnızca %3’ü bir aydan daha kısa bir müddet cüzdanlarını korumuştu. Aralık 2021 sonunda her küme için sırasıyla %14 ve %86 olmak üzere kısa ve orta vadeli yatırımcılar olma eğilimindeydi. Bu vakit diliminde, uzun vadeli yahut bir yıldan uzun müddettir elinde tutanların yüzdesi sıfırdı.

Shiba Inu yatırımcılarının dağılımı şimdiye kadar büyük ölçüde değişti. Artık uzun vadeli yatırımcılar kısa vadeli yatırımcılardan daha fazla. Sonuç olarak, yatırım odağında kısa vadeden uzun vadeli bir perspektife geçiş yaşanıyor. Bu değişim, altcoin’lerin mevcut doruklarının %70-80’inin silindiğini gördüğü kripto kışında geldi.

Shiba Inu grubu yeni projeyi duyurdu

Shiba Inu takımı, projeyle ilgili dolandırıcılıkları ve yanlışlı bilgileri ortadan kaldırmak için “SHIB Wikipedia”yı duyurdu. “SHIB Wikipedia” yaratmanın hedefi, Shiba Inu ekosisteminin prestijine ziyan veren kripto alanı dolandırıcılıklarının birçoklarını ortadan kaldırmaktır. Raporlara nazaran, evrak yakında gelecek. Takım ayrıyeten, Shibarium Documentation ve Woofpaper v3 üzerinde de ilerleme kaydediyor. Bu projede SHIB Wikipedia üzerinde yer alacak. Projelerin detaylar, bir SHIBARMY topluluk üyesi SHIB BPP’den geldi.

https://twitter.com/ShibBPP/status/1553111911805378560

SHIB şu anda ne durumda?

Three Arrows Capital’in iflası ve Fed’in nakdî sıkılaştırmaya geçişi, bu yılki düşüşte iki kıymetli faktördü. SHIB, şu anda son 24 saatte nazaran %3,21 artışla 0.00001224 dolardan süreç görüyor. WhaleStats’a nazaran Shiba yeni bir rekora imza atarak 1.215.000’den fazla cüzdana ulaştı. Bu güzele işaret olmaya devam ediyor zira uzun vadeli bir yatırımcının ilgisini gösteriyor. Bu ortada, en büyük 100 ETH balinasının en büyük HODL bir defa daha Shiba Inu oldu. WhaleStats bilgilerine nazaran, en büyük 100 bakinası ortasında ortalama SHIB bakiyesi ve bedeli sırasıyla %28,29 ve %33,32 arttı. Ayrıyeten, süreç hacimleri yüzde 53,93, net akış ise yüzde 73,12 arttı.

Son olarak, Ethereum merge için tarih 19 Eylül olacak. Ağın madencilikten PoS’a geçmesi nedeniyle ETH tabanlı token’ler değişime hazırlanıyor. Kriptokoin.com olarak bu mevzuda detaylı bir makale hazırladık.