Ünlü Milyarder: Bitcoin Değil, Bu Altcoin’e Büyük Para Akacak!

Bitcoin ve altcoin piyasasının en ateşli destekçilerinden biri, ETH’nin Proof-of-Work’ten (PoW) Proof-of-Stake (PoS)’e geçişi hakkında görüşlerini paylaştı. Bunun genel olarak piyasayı ve ETH’yi nasıl etkileyeceğini açıkladı. İşte detaylar…

Bitcoin ve altcoin yatırım firmasının CEO’su ETH hakkında konuştu

10 Ağustos’ta CNBC’den Squawk Box ile konuşan kripto para yatırım firması Galaxy Digital’in CEO’su Mike Novogratz, yakın zamanda gerçekleşecek Merge yükseltmesi nedeniyle şu anda Ethereum’u en güçlü kripto ticareti olarak gördüğünü açıkladı.  CEO’ya göre ETH, şimdiye kadar çok fazla hareket etse de, Merge ile beraber talep dengesi gerçekten değişecek. Novogratz, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Çok fazla hareket etti, ancak bu Merge büyük bir anlaşma. Eskiden sürekli satış yapan ve uzun vadeli sözleşmelere kilitleyen madencilik arzını gerektiriyor. Bu yüzden arzı göreceksiniz- Ethereum’daki talep dengesizliği gerçekten değişiyor. Fiyatlar her zaman marjda belirlenir, bu yüzden bu Merge’ün sonunda gerçekleşmesinin coşkusu, Ethereum’a para çekmeye devam edecek.

Pin

Ethereum, Merge heyecanıyla yükseliyor

Özellikle, Merge yaklaşırken Ethereum en popüler kripto para birimi olmaya devam ediyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere bugün, Goerli test ağında Merge denemesi yapılmaya başlandı. Bu durum, Merge’ün ana ağda nasıl hareket edeceğini bir simülasyonu gibi görülebilir. Ayrıca, son zamanlarda ETH vadeli işlem hacmi, Merge öncesinde son 3 ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

Özellikle, yükseltme duyurulduğundan beri, ETH’nin değeri arttı. Bilindiği üzere, genel kripto para piyasasının değeri, BTC ve altcoin’ler son 2-3 aydır düşüş yaşıyor. Bu nedenle, ETH’nin değeri genel piyasa hareketine karşı hareket ediyor. Buna karşılık, uzmanlar ağda birkaç gelişme bekliyorlar. Yakın tarihli bir rapor, Merge’ün Ethereum’u “küresel kurumsal düzeyde bir varlık” haline getirmeye itmek için bir katalizör işlevi göreceğini söyledi.

Pin

Bu arada, TÜFE raporunun beklenenden yüzde 8.5 daha düşük gelmesiyle ABD Dolar Endeksi düşerken hisse senetleri ve kripto yükseldi. Buna karşılık, Ethereum, 227 milyar dolardan fazla bir piyasa değeri ile gün içinde yüzde 10’un üzerinde arttı.  Yazım sırasında ETH, yüzde 11.1’lik bir değer kazancı sergiliyor. Piyasa değeri ile en büyük ikinci kripto para ETH, 1.885 dolardan işlem görüyor. ETH, 10 Kasım 2021’de kaydettiği tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.878 doların yüzde 60 kadar altında. Ancak coin’in Haziran ayında 1.000 dolar seviyesini bile kaybettiği göze alındığında, mevcut fiyatı oldukça etkileyici duruyor. Eylül’de gerçekleşmesi beklenen Merge’ün fiyatı ne kadar etkileyeceğini ise zaman gösterecek.

Pin