Ünlü Milyarder: Bitcoin ve Bu 4 Altcoin’de Dipleri Aldım!

Shark Tank yıldızı Kevin O’Leary, Bitcoin ve altcoin’leri portföyüne eklemek için piyasadaki düşüşten yararlandığını ortaya koyuyor. Stansberry Research ile yeni bir röportajda O’Leary, kripto portföyünün çift haneli bir düşüş yaşadığını belirtti. Ancak bunu, düşüşü satın almak için bir fırsat olarak gördüğünü söyledi. Kevin O’Leary’nin açıklamalarını haberin devamında görebilirsiniz…

Kevin O’Leary, Bitcoin ve altcoin düşüşünden yararlandı

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere kripto para alanında boğa olmasıyla tanınan milyarder isim O’Leary, bir röportaj gerçekleştirdi. Röportajda O’Leary, portföyünün kripto çöküşünden nasıl etkilendiğini aşağıdaki ifadelerle anlattı:

Bir darbe aldık. Portföyün yüzde 20’sindeydik. Sonra yüzde 23’e yükseldi. Sonra portföyün yüzde 16’sına düştü. Gerçekten değişkendi. Ancak kurumsal bir teklif olmadığı için düzenlemeye tabi olmayan bir sektörde bu volatilite ile karşılaşacağınızı her zaman söyledim. Yani muhtemelen en düşükteydik, yüzde 15’teydik. Değerin yüzde 40’ını kaybettik ve şimdi bazı projelerde geri döndük. Ancak hepsi aynı hızda geri gelmedi.

Pin

O’Leary, bu coin’leri portföyüne ekledi

Shark Tank yıldızı “Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Solana (SOL), Polygon (MATIC) ve Hedera (HBAR) gibi büyük piyasa değerine sahip coin’leri”, bazı durumlarda ikiye katladıklarından bahsetti. O’Leary, aşırı volatiliteden ve Bitcoin gibi ETH gibi büyük kripto para birimlerinden yararlandıklarını söyledi.  Risk sermayedarına göre, şu anda kripto varlıklarının karşı karşıya olduğu “gerçek sorun” kurumsal katılımın olmaması. O’Leary, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Bu varlık sınıfı, insanların düşündüğü gibi hiçbir şeyle ilişkili değil. Henüz enflasyonla ilgisi yok. Ama asıl sorun… Bu gerçekten kurumsal alıcının nerede olduğuna dair bir ölçü. Ve şimdi, sıfır. Bitcoinleri yok. Size egemenlerin kurumlarının BTC’ye sahip olduğunu söyleyen herkes saçmalıyor demektir.

Pin

O’Leary’nin önceki yorumları

En çok hit reality TV programı Shark Tank’ta köpekbalığı olarak bilinen O’Leary, O’Shares Investments’ın başkanı ve WonderFi’de stratejik bir yatırımcıdır. Bay O’Leary’nin başarı öyküsü, çoğu girişimcinin başladığı yerde başlıyor: Büyük bir fikir ve sıfır nakit. Geçtiğimiz haftalarda O’Leary, kripto piyasalarının yatırımcılar arasında daha fazla paniği tetikleyecek büyük bir teslimiyet olayı tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu iddia ediyordu. O’Leary, son iki aydır fiyatlardaki düşüşe rağmen pazarın henüz dibe ulaşmadığını savundu.

Bunun dışında O’Leary, kripto piyasalarının yakın gelecekte yatırımcılar için daha da büyük belirsizlik yaratacak büyük bir kapitülasyon olayına girebileceği konusunda uyarmıştı. Ancak, böyle bir olayın büyük bir satın alma fırsatı sunacağı uyarısını yapmıştı. Kendisi de bu fırsatı kullanmış gibi duruyor.