Uzman Görüşü: Ağustos’ta Alınacak En İyi Altcoin Bu!

Kripto para piyasasındaki son satışlar yatırımcılarına büyük bir darbe vurdu. Altcoin’lerin yanı sıra, Bitcoin bile zirve fiyatından %60’dan fazla eridi. Bu olumsuz trend, 27 Temmuz’dan bu yana yön değiştiriyor. Ağustos, Ethereum merge yolunda son ay olduğu için şuana kadar yeşil geçti. Peki hangi altcoin Ağustos radarına almaya değer? Nasdaq analistlerinden Anders Bylund, bu soruya Polkadot (DOT) ile cevap veriyor.

Polkadot hakkında bu kadar heyecan verici olan nedir?

Polkadot’un ana fikri, Blockchain’ler arasında köprüler kurarak, birçok ayrı parçadan birbirine bağlı bir sistem inşa etmektir. Ardından, uygulama geliştiricileri, Polkadot’un basit cross chain programlama araçları üzerinden yeni projeler geliştirebilirler. Örneğin, Chainlink üzerinden finansal bilgiler çekerken Ethereum ağındaki akıllı sözleşmeleri ve NFT’leri yönetebilirsiniz. Ancak Polkadot, tüm bu işlevleri birbirine bağlayan tek bir platform sunuyor. Geliştiriciler için daha kolay ve yenilikçi bir platform sağlıyor. Polkadot ayrıca Web3 dönemi için çok önemli bir geliştirme sistemi haline geliyor. Altcoin projesi bu çağ için hazırlıklara yıllar öncesinden başladı.

Pin

Web3 Foundation, Polkadot’u Blockchain tabanlı bir çevrimiçi geleceğin temeli olarak hizmet etmek için kurdu. Aynı ekip bugün Polkadot’u yönetmeye devam ediyor.

DOT fiyatı ne durumda?

Tıpkı Bitcoin ve Ethereum gibi, DOT fiyatı da bu yıl büyük bir darbe aldı. Piyasa yapıcılar yüksek riskli yatırımlardan uzaklaştı ve kripto piyasası %90’a varan kayıplar gördü. Ancak, Polkadot’un dokuz aylık grafiğinin yanında kripto devleri bile istikrarlı görünüyor:

Pin

Polkadot, Bitcoin veya Ethereum’un devasa ölçeğine ve yaygın olarak tanınmasına sahip değil. Bu nedenle, daha büyük ve daha ünlü akranlarından daha uzağa ve daha hızlı hareket etme eğilimindedir. Birçok yatırımcı, henüz Polkadot’un neler yapabileceğini bilmiyor. Bu nedenle DOT fiyatı piyasa kaprislerine daha fazla maruz kalıyor.

Analistin altcoin projesinden beklentileri

Anders Bylund, son ayların olumsuz piyasa trendlerini satın alma fırsatı olarak yorumluyor. Şu anda mevcut kripto kışının mutlak dip noktasında olup olmadığımız belirsiz. Ancak eğer öyleyse, DOT ve çoğu altcoin’in ATH seviyelerine kadar uzun bir yolculuğu var. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Binance CEO’su CZ’de geri dönüşün yakın olduğunu söylüyor…