Yarın Bu 8 Altcoin İçin Büyük Gün: İşte Olacaklar!

Altcoin ekipleri piyasa tekrar toparlanırken token yakma ve geliştirme faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor. Yazının devamında, 8 altcoin’den önümüzdeki günlere planlanan kritik haberleri bulabilirsiniz.

Altcoin piyasasından token yakma, yükseltme ve etkinlik haberleri

  • BNB Chain tabanlı Subme’nin (SUB), token yakma etkinliği 1 Ağustos’ta başlatıyor.
  • Kadena (KDA), gas maliyeti olmayan DEX platformunu 1 Ağustos’ta mainnet’te yayınlıyor.
  • ZAT Project (ZPRO), toplam arzının %3’ü olan 3 milyon token’i Ağustos ayı içinde yakacağını duyurdu.
  • WeWay (WWY), farming ödülü ve kilitlenme süresi olmayan Staking v2.0’ı başlattı.

  • Floki (FLOKI), 1 Ağustos saat akşam saat 18:00’da Telegram üzerinde AMA oturumu yapacak.
  • XTexchange (XT.COM), SSX/USDT (SOMESING (SSX)) çiftini inovasyon bölgesinde (metaverse) listelediğini duyurdu. Para yatırma işlemleri bugün saat 13:00’da açıldı. Para çekme işlemleri 2 Ağustos’ta açık olacak.
  • Wing Finance (WING), WING dağıtım modelinin optimizasyonu için yükseltmeyi 1 Ağustos’ta yapacak.
  • SW DAO, White Label yatırım platformunda geliştirmeyi tamamladı.

Bitcoin 24.000 doları aşarken altcoin piyasası ne durumda?

Bitcoin (BTC), aylık kapanış yaklaştıkça Temmuz ayının son hafta sonu volatiliteyi düşürdü. TradingView’den elde edilen veriler, BTC’nin 30 Temmuz’a kadar 24.000 dolarda direnç gösterdiğini gösteriyor. Kripto para piyasası, haftanın ikinci yarısında risk varlıklarında makro arka rüzgarlardan yararlandı. Bunlara ABD hisse senetleri için aynı hizada bir bitiş de dahildi. Bu esnada, S&P 500 ve Nasdaq Bileşik Endeksi hafta boyunca sırasıyla %4.1 ve %4.6 yükseldi.

Pin

Bu arada, altcoin piyasasını harekete geçiren son gelişme Fed’in 0,75 baz puanlık faiz artırımıydı. Enflasyona karşı savaş devam ederken, ABD faiz oranları pandemi öncesi seviyelere geri döndü. Kripto piyasası, yatırımcı duyarlılığı piyasa şüphecilerini şok ettiğinden, oran artışına yanıt olarak iyileşti.

Bununla birlikte, BTC fiyatı kısa bir süreliğine 24 bin doların üzerine çıktığı için kripto piyasası buna karşı bir tepki verdi. ETH ayrıca, fiyat 1.700 doların biraz üzerinde konsolide edilmeden önce 1.750 doların üzerine çıktıktan sonra bir soluk aldı. IntoTheBlock Araştırma Başkanı Lucas Outumuru, Fed kararının ardından bir brifing hazırladı. Hem Bitcoin hem de Ethereum ücretleri, geçen haftanın değerlerine göre hafta boyunca üçte bir oranında düştü. Ayrıca, merkezi borsalardan yaklaşık 200 milyon dolar değerinde BTC ve ETH varlıkları alındı.

CZ, artan enflasyon ve durgunlukla ilgili korkuyu hafifletiyor

Altcoin piyasasına yönelik tahminlerden biride Binance CEO’su CZ’den geldi. CNBC ile röportajında CZ, düzenleyici çerçevenin kripto paralar için iyi şekillendiğini söylüyor. Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, CZ geçtiğimiz günlerde Türk bakanlarla görüşüştü.